Abdullah Sönmez: Hep birlikte büyük Alanya olacak

İYİ Parti Alanya Alanya Belediye Başkan Aday Tanıtım Programı gerçekleştirildi. İlçe teşkilatının önündeki programa İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP ve İYİ Parti milletvekilleri, Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez ile çok sayıda partili katıldı.

Abdullah Sönmez, Muhittin Böcek

Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Yücel Apaydın “Alanyamız için bir dönüm noktası olarak gördüğümüz bu davetimize coşkulu katılım için teşekkür ederim. Biz bir aileyiz. Bizlere destek veren insanlarla ve CHP ile birlikte daha iyisini gerçekleştirmek için buradayız.

Abdullah Sönmez: Hep birlikte büyük Alanya olacak
Yücel Apaydın
Yücel Apaydın

Biz Alanya’yı bir ilçe olarak görmüyoruz. Dünya şehri olarak görüyoruz. Çok büyük hayallerimiz var. Planlı sosyal bir belediyecilikle ortak akılla hareket eden bir belediye istiyoruz.

Sefa Çorbacı
Sefa Çorbacı

Bunun için Abdullah Sönmez diyoruz. Alanya’nın taşınmazlarını elinden almayan bir Antalya Büyükşehir Belediyesi istiyoruz. Bunun için Muhittin Böcek diyoruz. Birlikte daha iyiyiz. Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi.

“GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ”

CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, “Bizler gece gündüz çalışacağız. İstekliyiz. Arzuluyuz. Dikkatli olacağız. Aramıza nifak sokmayacağız. Vatandaş artık yetki karmaşası içinde bölünmemiş sokaklar, güler yüz hizmet istiyor. Güzel günler göreceğiz” diye konuştu.

Ahmet Aydın
Ahmet Aydın

“ABDULLAH SÖNMEZ İLE YÜZLER GÜLECEK”

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın da,  “İnşallah alanyda yüzler Abdullah Sönmez  ile gülecek. Büyükşehirde muazzam bir çalışma yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ahmet Kumbul
Ahmet Kumbul

“TÜRKİYE VE ANTALYA’YI ŞEFFAF YÖNETECEĞİZ”

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ise,  “Bu ittifak görüşmeleri bizi çok yordu fakat biz 19 ilçede ittifak kurmayı başardık. Antalya’da bir ilçede hem İYİ Parti’den hem CHP’den iki farklı aday çıkmadı.

Bu ittifak 31 Mart akşamı başarıya ulaşacak. Bunu hep beraber kazanacağız, beraber yöneteceğiz. Hep vaat edilen Antalya-Alanya hızlı treni nerede? Alanya çevreyolunun ne kadarı yapıldı? 

Pazara girdiğinizde fiyatlardan memnun musunuz? Bunun sebebi üretimin durması, desteklenmemesi. Bizim adaylarımız Türkiye’yi,  Antalya’yı şeffaf yönetecek.

Siyasetle uğraşan herkes şeffaf siyaset, şeffaf belediyecilik yapacak. Hesap verilebilirlik uygulanacak. Vatandaşın vergisi ile ne yapıldığıyla ilgili ne yapıyorsak hesap vereceğiz” dedi.

“HER VAAT GÜNÜNDEN ÖNCE YAŞAMA GEÇECEK”
Abdullah Sönmez de  “Böcek ile birlikte şeffaf belediyeciliği oturtturup sizlere sunacağız. Bizler çalışmayı seven insanlarız. İnşallah 1 Nisan sabahı bir bahar olacak.

Benim Konaklı belediye başkanlığımı biraz bilirsiniz. Hizmet kitapçık ile olmaz. Önemli olan kitapçıktaki projeleri yaşama geçirmek. Biz çok vaat ile gitmeyeceğiz. Her vaat gününden önce yaşama geçecek.

Abdullah Sönmez
Abdullah Sönmez

Benim dönemimde Konaklı’da insanlar abdest alamazdı. Sulara foseptik akardı. Arıtmayı 2 yılda yapacağız dedik. 18 ayda çözdük. Eğitim bizim işimiz. Ofiste olmakla bu iş olmaz. Sıkıntıları sizlerle sohbet ederek çözeceğiz.

Ben yaptım oldu ile bu işler olmaz. Hep beraber her şeyi paylaşıp en iyisini bu şehre yapmak için çalışacağız. Hep birlikte büyük Alanya olacak inşallah” diye konuştu.

“ALANYA’YI ALANYA’DA YÖNETECEĞİZ”

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek de, “25 yıllık hizmetimizi Ankara’nın duymuş olmasıyla beni Antalya’ya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösteren genel başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’na, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür ediyorum. Çok güzel günler göreceğiz.

Muhittin Böcek
Muhittin Böcek
Abdullah Sönmez: Hep birlikte büyük Alanya olacak

Gazipaşa’dan Kaş’a kadar bütün vatandaşlara umut olmuşuz. Hesabını verebilir belediyecilik anlayışı ile hizmet vereceğiz. Antalya, Alanya turizmin başkenti. Bütün esnafın yüzü gülecek. Bütün projelerimizin ayakları yere basacak. Alanya’yı Alanya’da yöneteceğiz.

Abdullah Sönmez
Abdullah Sönmez: Hep birlikte büyük Alanya olacak

En az Alanya’da ayda bir kere kanaat önderleri ile birlikte Alanya’da olacağız. Antalya’da, Alanya’da sizler kazanacaksınız. Planlı, kurallı, hep birlikte yönetilen Alanya için geliyoruz” ifadelerini kullandı. Program sahnede toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Abdullah Sönmez: Hep birlikte büyük Alanya olacak