Emekli vatandaşın 96 bin TL’sini çektiler

Alanya'da yaşayan emekli Ömer Seçkin'in (63) bankadaki bilgileri elde edilerek 96 bin TL'si çekildi. Alanya'da yaşayan emekli Ömer Seçkin'in (63) bankadaki bilgileri elde edilerek 96 bin TL'si çekildi.

Alanya’da yaşayan emekli Ömer Seçkin’in (63) bankadaki bilgileri elde edilerek 96 bin TL’si çekildi.

Yaşanan olaydan sonra Tüketici Hakları Derneği (THD) Alanya Şubesi’ne başvuran Ömer Seçkin, “Spordan dönüyordum. Evime yaklaşırken beni aradılar. ‘Bankadan arıyoruz’ dediler. Bana, ‘Sen kredi almışsın. Bunların parasını iade edeceğiz. Bize hiçbir bilgi vermeyeceksin’ dediler.

Giderek beni bunun içine çektiler. Sonra da internet üzerinden hesabımı boşalttılar. 96 bin TL paramı çektiler. Bana havalesiz hesabımda para olduğunu söylediler. ‘Biz zaten hesabını görüyoruz’ dediler. Böyle denilince, ‘İnternet üzerinden seni yönlendireceğiz’ dediler.

Bana dosya masrafımı iade edeceklerini söylediler. Üzerime ayrıca 30 bin TL kredi çektiler. Toplam 96 bin TL para çekmişler. Bir kişiye 67 bin TL gitmiş. Bir başka kişiye de 30 bin TL gitmiş. 10 dakika sonra bankayı aradım. Bana hesabıma bloke konulduğunu söylediler.Savcılığa ve emniyete gitmemi, şikayette bulunmamı istediler. Bunu yapan kişiler de belli” dedi.

“PARA TRANSFERİ YAPANLAR DİKKATLİ OLSUNLAR”
THD Alanya Şubesi Başkanı Cemal Şencan da, “Olay gerçekten üzücü. Her vatandaşın başına gelebilecek bir olay. Vatandaşımız çok mağdur olmuş. Kimlik bilgileri bir şekilde ele geçirilmiş.

Hesabında ne kadar para olduğuna varıncaya kadar her şeyini biliyorlar. Vatandaşımıza bilgilerini yeniletmişler. Parasını almışlar vge akabinde de hesabından kredi çekmişler. Bankanın uyarması lazımdı.

Bunu bildirmesi lazımdı. Diğer insanlar dikkatli olsunlar. Özellikle internet üzerinden alışveriş yapanlar dikkatli olsunlar. Para transferi yapanlar dikkatli olsunlar. Hiç kimseye kişisel bilgilerini vermesinler” diye konuştu.