AFSAK’ta keyifli Küba sunumu

Alanya Fotoğraf Sanatçıları Kulübü (AFSAK) Salı Buluşmaları'nın son konuğu üye Doğan Çetinkaya oldu. Kulüp binasında 'Küba İzlenimleri' adlı sunumda fotoğraf severlerle bir araya gelen Çetinkaya keyifli bir sunum gerçekleştirdi.
Etkinlik sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

Alanya Fotoğraf Sanatçıları Kulübü (AFSAK) Salı Buluşmaları’nın son konuğu üye Doğan Çetinkaya oldu. Kulüp binasında ‘Küba İzlenimleri’ adlı sunumda fotoğraf severlerle bir araya gelen Çetinkaya keyifli bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumdan önce konuşan AFSAK Başkanı İlhami Yetkin, herkesin Küba’ya merak duyduğunu söyledi. Etkinlikte Küba’da çektiği fotoğrafların slayt eşliğinde sunulmasının ardından Doğan Çetinkaya, Küba hakkında üyelere bilgiler verdi.

AFSAK'ta keyifli Küba sunumu
Etkinlik kulüp binasında düzenlendi.

Çetinkaya, “Küba ucuz bir ülke değil ama Türkiye’den güvenli. 01.00 sıralarında bile güvenle gezebildim. Kübalılar turizm gelir kaynaklarından birisi olduğu için turiste çok önem veriyorlar.

Büyük otel ve parklarda internet var. Küba’ya gitmek için en iyi dönem aralık. Küba vize istiyor. Küba’ya giderken yanınında adaptör götürmelisiniz. Ülkede kredi kartı kullanılmıyor. Nakit para kullanmalısınız. Yanınızda euro götürmelisiniz.

Doğan Çetinkaya
Doğan Çetinkaya

10-150 euroya otelde kalabilirsiniz. Pansiyon tarzı evlerde de kalabilirsiniz. Kübalılar Fidel Castro‘yu seviyor. Eğitime para vermiyorlar. Ülkede eski arabaların yanında yeni araçlar da var. Küba’da bir cami de gördüm. Küba’ya yolculuk 13,5 saat sürüyor.

En çok para ulaşıma harcanıyor. Kahve 1 euro. Yemek 5-10 euro. Ülkede her şey organik. Eski Havana fotoğrafik açıdan daha iyi” dedi. Çetinkaya’nın üyelerin Küba ile ilgili sorularını cevaplarken keyifli anların yaşandığı etkinlik daha sonra sona erdi.

AFSAK'ta keyifli Küba sunumu
Etkinlikte üyeler keyifli anlar yaşadı.