Alanya’da 58 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Alanya’da 58 bin 811 öğrenci ve yaklaşık 5 bin eğitim çalışanı yarı yıl tatiline girdi.

Alanya Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’ndaki karne törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, okul yöneticileri ile öğretmenler katıldı.

Karne töreni için girdiği sınıfta öğrencilere hitap eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, “2018-2019 eğitim öğretim döneminin iyi geçtiğini söyledi. Er, “Özellikle sportif, kültürel, sosyal sorumluluklar anlamında ilçe olarak çok güzel başarılar elde ettik.

Hüseyin Er
Hüseyin Er

Akademik başarılarımızla, projelerimizle beraber gayet güzel gidiyor. Karnelerinizi vereceğiz. Karneleri sadece bir not olarak değerlendirmememiz gerekiyor.

Hüseyin Er, Adem Murat Yücel

Güçlü ve zayıf yönlerimizi görmemiz noktasında bize tanınmış bir fırsat gibi değerlendirip varsa zayıf yönlerimiz onları güçlendirmek için ne yapabiliriz, güçlü yönlerimizi daha da güçlendirmek için neler yapabiliriz, bunları düşünüp ailemizle, sevdiklerimizle daha fazla zaman geçirip fırsat bulursanız daha fazla kitap okumanızı tavsiye ediyor, hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.

Hüseyin Er

“SİZLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Yücel de, “Bizler hep sizler için çalışıyoruz. Bugün biz varız, yarın sizler olacaksınız. Ülkeyi sizlere emanet edeceğiz. Vatanımıza, milletimize, toplumumuza saygın bir evlat yetiştirmek için bütün gücüyle bu devlet sizin için çalışıyor.

Şimdiden hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından Yücel, Er ve öğretmenler tarafından öğrencilere karneleri verildi.