Alanya’da 1 Mayıs kutlandı

Kutlamalar kapsamında Kuyularönü Camii önünde başlayan yürüyüş iskeledeki Şelale Meydanı'nda son buldu. Kutlamalara CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ile partililer de katıldı.
Kutlamalar Şelale Meydanı'nda yapıldı.

1 Mayıs İşçi Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da kutlandı.

Kutlamalar kapsamında Kuyularönü Camii önünde başlayan yürüyüş iskeledeki Şelale Meydanı’nda son buldu. Kutlamalara CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ile partililer de katıldı.

Alanya'da 1 Mayıs kutlandı

Burada çeşitli şarkılar seslendirilmesinin ardından tertip komitesi adına konuşma yapan Kemal Göl, ülkenin adım adım içine itildiği ekonomik, siyasal ve toplumsal bunalımın gittikçe derinleştiğini söyledi.

Alanya'da 1 Mayıs kutlandı

Göl, “Hayatımızın her hücresine nüfuz eden bir ekonomik kriz ile karşı karşıyayız. Ülkemizi her alanda dışa bağımlı hale getiren, emek sömürüsünü derinleştiren, güvencesizleştirmeyi, özelleştirmeleri dayatan ısrar içinde bulunduğumuz krizi daha da ağır hissetmemize neden oluyor.

Alanya'da 1 Mayıs kutlandı

Bugün ise 1980 askeri darbesi ile hayata geçirilen ülkeyi ucuz emek cennetine çevirerek uluslararası mali sermayenin yağmasına açan, tamamen borçlanmaya, dış finansmana, ranta, spkekülasyona dayalı bu ekonomik düzen hızla çözülüyor.

Kemal Göl
Kemal Göl

Cumhuriyet tarihinin en yüksek işsizlik oranları ile karşı karşıyayız. İş bulmak için uzayan kuyruklarla beklemek zorunda kalıyoruz. İğneden ipliğe her şeye zam geldi. En temek ihtiyaç maddelerinin aşırı pahalandığı ortamda enflasyonla mücadele etmeyi değil, krizin etkilerini yerel seçim sonrasına bırakmayı tercih ettiler.

Alanya'da 1 Mayıs kutlandı

Yerel seçimler biter bitmez önümüzü yapısal reforma paketi adı altında acı bir reçete daha dayattılar. Gözümüzün içine baka baka elimiz ene kaldıysa alıp faizden, ranttan, sömürüden beslenen yüzde bire kanalize edeceğiz diyorlar.

Alanya'da 1 Mayıs kutlandı

Kollektif emeğimizle yarattığımız değerleri, İşsizlik Fonu’nu, kıdem tazminatlarını, kamusal emeklilik haklarını sermayaye, patronlara ucuz kredi olarak peşkeş çekmek istiyorlar” dedi. Kutlamalar sonra söylenilen şarkılarla devam etti.