Adaletli şekilde hizmet edeceğiz

Bu yılın son meclis toplantısında konuşan Başkan Yücel, “İnsanlara adaletli, eşit bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz“ dedi.

Bu yılın son meclis toplantısında konuşan Başkan Yücel, “İnsanlara adaletli, eşit bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz“ dedi.

Adem Murat Yücel

Yılın son Alanya Belediye Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantıya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlık etti. Son meclis toplantısına AK Parti grubundan Erol Fazlıoğlu, Ahmet Büküş, Ertuğrul Akay, Gökçen Nazifoğlu, Mustafa Keşoğlu, CHP grubundan Eray Erdem, Nefise Develioğlu, MHP grubundan Kerim Aydoğan, Garip Kodal, Mehmet Ali Tekin ile Abdullah Sönmez katılmadılar.

Adaletli şekilde hizmet edeceğiz

Meclis toplantısında AK Parti grubu adına konuşan Kerim Başkaptan, Alanya Belediyesi’nin engellilere yönelik birçok örnek uygulama gerçekleştirdiğini söyledi. Başkaptan, “Belediyenin başlattığı bu uygulama sizler tarafından da devam ettiriliyor.

Bunlar Türkiye ve engelliler için devam etmesi gereken özverili uygulamalar. Bu uygulamaların devam etmesi gerekiyor. 5 Aralık Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 84. yıl dönümü. İnşallah önümüzdeki yıllarda mecliste daha fazla kadın üye görürüz” dedi.

Adem Murat Yücel

“KADINLAR HAKLARINI ARAMALI”

CHP grubu adına konuşan Erdoğan Toktaş ise, “MHP’den tekrar belediye başkan adayı olarak gösterilen Adem Murat Yücel’i tebrik ederim. Abdullah Sönmez’in de İYİ Parti’den aday olduğu söyleniyor. Sönmez’e de başarılar dilerim. 3 Aralık’ta ‘Dünya Engelliler Günü’nü kutladık. Engellilerin karşılaştıkları sorunlar hepimizin sorunları.

Engelli vatandaşlarımızı senede sadece bir kere hatırlamamalı, sonrasında da unutmamalıyız. Engellilerle ilgili yapılacak olan uygulamalarda sivil toplum örgütleri bunun içerisine alınarak düzenlemeler yapılmalı. Zihinlerdeki engellerin kaldırılması gerekiyor.

5 Aralık Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği tarih. Ülkede kadının nüfus sayımlarında bile sayılmadığı dönemlerden Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıl dönümü kutlanıyor. Kadınlar haklarını aramalı. Mutlaka pozitif ayrımcılık sağlanmalı. Hak verilmez alınır. Bu hakkınızı alın. Bu mecliste de eşitliği sağlayın” diye konuştu.

TUNA’DAN BİSİKLETLİLER VE MOTOSİKLETLİLERE UYARI

MHP grubu adına konuşan Mustafa Tuna da, “Alınacak kararların Alanyamıza hayırlı olmasını dilerim. 3 Aralık’ta ‘Engelliler Günü’ kutladık. Engellilerle ilgili çalışmaların Alanya’da 20 yıl önce farkına varılması Alanya insanının ve kurumsal belediyeciliğinin bir özelliği.

Belediyenin bu konuda yaptığı çalışmalar yerinde fakat engelliler için yapılan çalışmalarda bisikletliler ve motosikletlilerin biraz daha dikkatli olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“İNSAN ODAKLI ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de, “Engellilerin Alanya’da hiçbir engelle karşılaşmadan yaşayabilmeleri bizim için en önemli konulardan birisi.

Alanya Belediyesi olarak engelliler konusunda yapılanlarda bir elin beş parmağını geçmeyen daha az sayıda belediyelerden birisiyiz. Bu konuda ABD’ye Türkiye’den davet edilen üç belediyeden birisiyiz. İnsan odaklı çalışmalarımız artarak devam edecek.

Kadının sosyal yaşamda ve siyasette var olmasını destekliyoruz. Kadının toplumdaki yerinin güçlendiği bir dünya diliyoruz.

9 Aralık Pazar günü Noel Pazarı’nı gerçekleştireceğiz. Tüm halkı ve belediye meclis üyelerini bu etkinliğe davet ediyoruz.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlanacak. Bizim için en büyük hizmet insanların rızasını sağlayabilmek. Bu amaçla adaletli, eşit bir şekilde insanlara hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Yücel’in konuşmasının ardından meclis Plan ve Bütçe Komisyonu, Cadde ve Sokaklara Ad Verme Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’ndan gelen kararların görüşülmesiyle devam etti. Dilek ve temenniler bölümünde kimsenin söz almadığı mecliste konuşan Başkan Yücel, bugüne kadarki katkıları için belediye meclis üyelerine teşekkür etti.  Bir sonraki meclis toplantısı 8 Ocak 2019 Salı günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek.