8. Komite: Belgesiz kurumlara iş vermeyeceğiz

ALTSO Seyahat Acenteleri Meslek Grubu, TÜRSAB Alanya YTK’ya destek kararını açıkladı. Açıklama Komite Başkanı Kerim Yılmaz’dan geldi.

ALTSO Seyahat Acenteleri Meslek Grubu, TÜRSAB Alanya YTK’ya destek kararını açıkladı. Açıklama Komite Başkanı Kerim Yılmaz’dan geldi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Seyahat Acenteleri Meslek Komitesi yani 8’nci Komite üyeler ile toplantı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantıda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Yöre Temsil Kurulu’nun (YTK) başlattığı kaçakla mücadeleye destek kararı çıktı ve teşekkür edildi. Kararı açıklayan Komite Başkanı Kerim Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

“Saygıdeğer meslektaşlarımız bugün ALTSO 8. Komitelerin aylık olarak seyahat acenteleri üyelerimiz ile yaptığımız toplantımızda TÜRSAB ve Turizm Danışma Müdürlüğü’nün denetim ve çalışmalarının destekçisi olduğumuzu kamuoyuna bildirmek isteriz.

Seyahat acentelerinden sorumlu 8. Grup olarak Taşımacılar, rent a car şirketleri, hamamcılar, botçular ve diğer paydaşlarımızla toplantı düzenleyerek seyahat acentesi belgesi dışındaki kurum ve şahıslara tur ve iş verilmemesi konusunda kararlar aldık.

Ulaştırma Bakanlığı’nın, 1 Kasım itibarı ile uygulayacağı yeni sistemde acentelerin istisna tutulması ile ilgili fikirlerimizin TÜRSAB, Turizm ve Ulaştırma bakanlıklarına bildirilmesi kararlarını aldık.

Ayrıca web sitelerinde ve sosyal medyada kaçak tur ve gezilerin takibi ve kapanması ile ilgili sosyal medya uygulamasının merkezleri ile bağlantı kurularak kaçak sayfaların kapanması hususundaki fikir ve düşüncelerimizi meclise iletmek üzere kayıt altına aldırdık.

ALTSO seyahat acentelerinden sorumlu 8. Komite temsilcileri olarak siz meslektaşlarımızın her türlü istek, dilek ve şikayetlerinizi gündeme getireceğimizi bilmenizi ister, gereği ile takipçisi olacağımızı bilgilerinize sunar, hepinize hayırlı işler dileriz.”