Güvenlik tedbirleri konuşuldu

Alanya’daki Okulların 2. Dönemdeki genel güvenlik Tedbirleri Toplantısı Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer başkanlığında gerçekleştirildi.

Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Ürkmezer, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüseyin Direk, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal, Alanya Minibüsçüler Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Paşa Özkan ve Alanya’daki tüm okul müdürleri katıldı.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının İkinci döneminde, Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitimlerini sürdürülebilmesi, okul çevrelerinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzlukların engellenmesi ve okul ve çevrelerinin güvenliğinin sağlanması amacıyla düzenlenen toplantıda Kaymakam Ürkmezer ve katılımcılar arasında Alanya genelinde okulların durumu ile ilgili güvenlik değerlendirmeleri yapıldı.

Toplantıda okul müdürleri ve katılımcılara seslenen Kaymakam Ürkmezer ‘’ Öğrencilerimizin huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim görmeleri için hep birlikte çalışıyoruz. Emniyet, jandarma ve zabıta personelleri tarafından okul ve çevrelerinde öğrencilerimizin güvenliği için tüm güvenlik önlemlerini alıyoruz. Okul çevrelerinde kolluk kuvvetlerimiz tarafından uygulamalar yapıyoruz. Okul idarelerinden, öğretmenlerimizden ve okul aile birliklerinden ricamız ise okulun çevrelerine duyarlı olmaları ve okul çevrelerini iyi tanımalarıdır. Herhangi şüphelendikleri bir konu olduğunda bu durumu hemen kolluk kuvvetlerimize bildirmelerini istiyoruz. Öğrencilerimizin güvenli bir okul ortamında eğitim görmelerini sağlamak hepimizin görevi. Emek ve çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kaymakam Ürkmezer’in konuşmasının ardından Ardından İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hüseyin Direk, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal ve Alanya Minibüsçüler Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Paşa Özkan tarafından kendi alanlarında öğrenciler için alınan güvenlik tedbirleri, yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgilendirmeler yaptılar.

Toplantı katılımcıların Kaymakam Ürkmezer’e okul güvenliği hakkında görüş ve önerilerini bildirmeleriyle sona erdi.