Din görevlileriyle “Ramazan Ayı” toplantısı gerçekleştirildi

Alanya Müftülüğü tarafından Ramazan ayı öncesi Din Görevlileri arasında çalışma birliğini sağlamak ve Ramazan Ayı Hizmetlerini değerlendirmek üzere İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan başkanlığında istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2024 yılının Ramazan ayı teması ‘’Ramazan ve Ahiret Bilinci’’ olarak belirlendi. Bu kapsamda gerçekleştirilen toplantıda, İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından Ramazan Ayı boyunca ilçemizde gerçekleştirilecek olan yardım faaliyetleri, irşat hizmetleri, camilerle ilgili alınması gereken tedbirler, ibadetlerle ilgili alınacak tedbirler ile Ramazan ayı içerisinde yapılacak olan din hizmetleri konusunda nelerin yapılabileceğine dair görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan “Rahmet, bereket, mağfiret ve dayanışma iklimi olan Ramazan ayına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. 10 Mart Pazar günü kılacağımız ilk teravih namazının ardından; 11 Mart Pazartesi günü tutacağımız ilk oruç ile bu mübarek aya girmiş olacağız.

Ramazan Ayı öncesi Görevlilerimizle yaptığımız toplantıda Ramazan Ayı boyunca ilçemiz genelinde neler yapabileceğimize dair bir istişare yaptık. Toplantı vesilesiyle geçen ayların muhasebesini yaptık ve gelecek ayın plan ve projelerini hazırladık. Müftülüğümüz olarak ilçemiz genelinde yapmış olduğumuz vaaz, irşat ve diğer dini programlarla ilgili bir değerlendirmede bulunduk.” Dedi.

Hayriye Hanım Kız Kur’an Kursu’nda Kur’an Kursu Öğreticileriyle; Belediye Kültür Merkezinde ise Din Görevlileriyle gerçekleştirilen istişare toplantıları, iyi dilek ve temennilerin ardından sona erdi.