Basın Bayramı kutlandı

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ nedeni ile Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Törene AGC Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Başkanı Gaye Coşkun, AGC Yönetim Kurulu üyeleri ile basın çalışanları katıldı. AGC Başkanı Coşkun’un çelenk sunumunun ardından tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.


24 Temmuz Basın Bayramı etkinlikleri kapsamında AGC üyeleri kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. Basın emekçilerini dayanışma gününde ilçe protokolü ve STK başkanları da yalnız bırakmadı.


‘DAYANIŞMA İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM’
Kahvaltıda katılımcılara hitap eden AGC Başkanı Coşkun, dayanışma için bir arada olduklarını söyledi. Coşkun, “İşimizi, mesleğimizi, etik değerlerimizle en doğruya ulaşana kadar yapma mücadelesinde olacağız, günümüzü kutluyorum. Bugünün başka bir özelliği ise Cumhuriyetin 100’üncü yılında Lozan Barış Antlaşması’nın imzalandığı gün. 24 Temmuz’un bugün bizim için 2 ayrı güzelliği ve özelliği var. Burada olduğunuz, bizi yalnız bırakmadığınız için ve meslektaşlarıma dayanışma içinde olduğu için teşekkür ediyorum. Değerli misafirlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Bizi, Alanya medyasını hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Bu güzel günde de birlikte olduk” dedi.


‘ÇİFTE MUTLULUK YAŞIYORUZ’
Kaymakam Ürkmezer de, “Çeşitli vesilelerle basınımızın temsilcileri ile bir araya geliyoruz. Bunlar 10 Mülki İdareciler günü de olan 10 Ocak çalışan gazeteciler günü ve 24 Temmuz. Bugün sizler için özel bir gün. 24 Temmuz 1908 basın üzerindeki sansürün kaldırılması ve özgürlük günü olarak basın camiasında kutlanıyor. Ayrıca hepimiz için özel bir gün. 24 Temmuz Lozan Barış Antlaşması’nın 100’üncü yıl dönümü. Cumhuriyetimizin de uluslararası alanda kuruluşunun, ülkemizin bağımsızlığının ve özgürlüğünün onaylandığı tarih. Biz her 2 vesileye sebep olanlara teşekkür ediyoruz. Bugün bizlerle birlikte bu organizasyonu düzenleyen başta AGC Başkanı Coşkun, üyeleri ve bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” diye konuştu.


BASIN EMEKÇİLERİNİ YALNIZ BIRAKMADILAR
Basın bayramı kahvaltısına Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, MHP İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, İyi Parti ilçe başkanı Şefik Bahçe, ALTSO Başkanı Eray Erdem, ALTİD Başkanı Burhan Sili, MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, Minibüsçüler Odası Başkanı Paşa Özkan, Bakkallar Odası Başkanı Velittin Yenialp, Elektrikçiler Odası Başkanı İlyas Bayır ve Pazarcılar Odası Başkanı Hüseyin Gök’te basın mensuplarını yalnız bırakmayarak destek verdi.