‘Allah o günleri bir daha yaşatmasın’

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Alanya’da gerçekleştirilen programla anıldı. Programda konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın ve Yüce Allah o kara günleri bizlere bir daha yaşatmasın.” dedi.

Hain Terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz tarihinde yaptığı hain darbe girişimine ‘dur’ demek üzere meydanlara çıkan ve şehit olan vatandaşlar; kara gecenin yedinci yıl dönümünde Alanya’da gerçekleştirilen programla anıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında yapılan anma programına Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve protokol üyeleri katıldı. Program Kuran-ı Kerim tilaveti ve şehitlerimiz için edilen dua ile başladı.

BAŞKAN YÜCEL; “DARBE GİRİŞİMİNİ TEKRAR ŞİDDETLE KINIYOR VE LANETLİYORUM”

Alanya Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen programda konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Türk Tarihinin en büyük ihanetlerinden biri olan 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden tam 7 yıl geçti. Acılarımız ise ilk günkü gibi taze.” diyerek, “Aziz milletimize, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yönelik 15 Temmuz Gecesi başlatılan darbe girişimini tekrar şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi, Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak girmiştir.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN YÜCEL; “TARİH BOYUNCA UNUTULMAYACAKTIR”

Başkan Yücel konuşmasında, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve her zaman Hakk’ın yolunda ve Milletinin yanında olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli başta olmak üzere, tankın önüne sere serpe yatan kahramanlarla darbe girişimi durdurulmuş ve dağıtılmıştır. Yüce Türk Milleti’nin topyekûn başlattığı milli mücadele ruhuyla ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar boşa çıkarılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz milletimiz her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. O gece Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek, tarih boyunca unutulmayacaktır. Unutulmasın ki, Türk Milleti tarihin hiçbir döneminde esaret ve zillete boyun eğmemiştir, bundan sonra da asla eğmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YÜCEL; “ALLAH BU KARA GÜNLERİ BİZLERE BİR DAHA YAŞATMASIN”

Sizlerin huzurunda 15 Temmuz’da ve geçmişten bugüne vatanı için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehit yakınlarına ve Yüce Türk Milleti’ne başsağlığı diliyorum. Kahraman gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir hayat, tedavisi devam eden yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Ayrıca Alanyalı şehitlerimizi, geçtiğimiz günlerde sonsuzluğa uğurladığımız hemşehrimiz şehit Piyade Uzman Çavuş Alpay Aras’ı rahmet ve minnetle bir kez daha anıyorum. Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi, “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” ve Yüce Allah, o kara günleri bizlere bir daha yaşatmasın.” dedi.

ŞİİRLER OKUNDU, ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer de günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından tören alanında Kur’an-ı Kerim okunup, dua edildi. Öğrenciler, günün anlam ve önemine ilişkin olarak hazırladıkları şiirlerini okudular. Duygu dolu anlara sahne olan programda Kazak öğrencilerin kuran tilavetleri de çok beğenildi.

Vatandaşlar geç saatlere kadar demokrasi nöbeti tutarken program sela okunması ile son buldu.