‘Bizimkisi bir ulaşım hikayesi!’

İYİ Parti Antalya İl Başkan Yardımcısı veAntalya Siyasi İşler Başkanı Alper Arıkan, Antalya-Alanya yolu ile ilgili yaptığı açıklamada, iktidar temsilcilerine sert çıkarak ” Eğer bu ulaşım sorunu çözülemeyecek ise neden her seçim döneminde halkımıza sözünü veriyorsunuz? ” ifadelerini kullandı.

Arıkan, yaptığı açıklamada, ” Görevim gereği sürekli olarak Antalya-Alanya arasında gidip geliyorum. Özellikle yaz aylarında her defasında sanki il merkezine değil de şehirlerarası yolculuk yaparmış gibi hazırlık yapıyoruz.Matematiksel verilere göre mevcut hali ile bile daha kısa sürecek olan Antalya-Alanya yolu trafik ışıklarının gerek çokluğu gerek ise sürelerinde yapılan istatistik hatalarından dolayı uzadıkça uzuyor. Vatandaşlarımız hususi araçları ile 3 saatte varış sağlarsa artık ‘kısa süre’ olarak nitelendiriyor.Günümüz dünyasında teknoloji bu kadar gelişmiş iken turizm merkezi Antalya’mızda bu denli bir ulaşım sorununun olmaması gerek. Her seçim döneminde iktidar tarafından kolay ulaşım, hızlı ulaşım vaatleri verilip her seçim döneminden sonra Alanya’mız unutuluyor.Şimdi vatandaşlarımız adına iktidar temsilcilerine ve ilgililere soruyorum:Eğer bu ulaşım sorunu çözülemeyecek ise neden her seçim döneminde halkımıza sözünü veriyorsunuz?Yok eğer çözülebilecek bir sorun ise neden sözünüzün arkasında durmuyorsunuz?

‘ÇÖZÜN’

20 yıldır neyi bekliyorsunuz ? Seçim vaadi olarak hızlı diye verilen tren, Alanya’ya hizmete gelince tosbağa hızında oluyor!Yıllardır övündüğünüz ‘yol yaptık’ söylemi konu Alanya’nın ulaşımını düzeltmek olduğunda buralara uğramıyor. Modern ülkelerde Alanya’dan Antalya’ya gidilen sürede insanlar şehirlerarası ulaşım gerçekleştiriyor. Alanya ile beraber Akseki,İbradı,Gündoğmuş,Gazipaşa ve Manavgat aynı seçim vaatleri ile oyalanıyor ve hükümetten çözüm bekliyor. Sizin için basit bir yol çok sayıda ilçemizin konforu ve ulaşılabilirliği için büyük önem taşıyor.Artık şehrimizin bu önemli sorununu çözün!Ya yıllardır oyaladığınız Alanya’mızı il yapın, şehirlerarası yolculuktur diyelim gözümüzde büyümesin ya da sözünüzü tutun yarın değil derhal yatırıma başlayın…