Bakıma muhtaç vatandaşlar Alanya’da yalnız değil

Alanya’da hayata geçirilen Vefa Projesi ile 9 ayda toplam 595 vatandaşın evlerine gidilerek gerekli bakım ve ihtiyaçları giderildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2022 Eylül ayından itibaren ulusal düzeyde hayata geçirilen Yaşlı Evde Bakım (Vefa) Programı Alanya’da uygulanmaya devam ediyor. Proje ile ihtiyaç sahibi, bakıma muhtaç ve yardım isteyen vatandaşlar yalnız bırakılmıyor. Proje kapsamında Alanya’da yaşlı, engelli, kimsesiz ve sağlık sorunları olan vatandaşların evlerinin temizliği, kişisel bakımlarının yapılması, ihtiyaçlarının tespit edilerek karşılanması gibi temel ve zaruri olan tüm ihtiyaçları gideriliyor. Proje başlama tarihinden itibaren Alanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından görevlendirilen 21 kişilik Vefa ekibi 9 aydır geçen süre içerisinde 595 vatandaşın evlerine gidilerek gerekli bakım ve ihtiyaçları giderildi. Proje başladığından itibaren 3 bin 500 defa hane temizliği yapıldı.

“VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ”     
Devletin her zaman vatandaşların yanında olduğunu söyleyen Alanya Kaymakam Fatih Ürkmezer, “2022 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Vefa Projesi ile Alanya’da yaşayan ihtiyaç sahibi, yaşlı, engelli ve kimsesi olmayan vatandaşlarımızı tespit ederek, SYDV aracılığı ile oluşturduğumuz ekiplerimiz tarafından tüm ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın kişisel bakımından ev temizliklerine ve zaruri ihtiyaçlarına kadar her türlü istek ve taleplerini yerine getiriyoruz. Bugün olduğu gibi bundan sonra da vatandaşlarımızın yanında olmaya, devletimizin imkanlarını onlara ulaştırmaya devam edeceğiz’’ dedi.