2023-2024 Umre kayıtları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Umre yapmak üzere kutsal topraklara gitmek isteyen vatandaşlar için umre kayıtları başladı.

Vatandaşlar konaklama türlerine göre 11, 15, 20 ve 24 günlük umre programlarını tercih edebiliyorlar. Umre turlarının fiyatları ise program tercihlerine göre değişiklik gösteriyor.

2023-2024 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu ile Umre’ye gitmeyi tercih edenler; kendilerine uygun olan tur programını belirlemeli, o tura ait “banka kodu”nu almalı, kodla birlikte giderek Diyanet İşleri Başkanlığı ile anlaşmalı bankalardan birisine umre ücretini yatırmalı, son olarak e-devlet üzerinden veya Alanya Müftülüğüne müracaat ederek umre kayıtlarını yaptırmalılardır.

– BAŞVURU VE KAYIT İŞLEMLERİ:

1. Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Muhasebe Koordinatörlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin olarak yatıracaklardır.

2. Ücretler Halk Bankası, Vakıf Bankası, Ziraat Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası Şubelerinden yatırılabilecektir.

3. Ücretini yatıran umre yolcuları Alanya Müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda e-devlet üzerinden kayıtlarını yapabileceklerdir.

4. Umre yolcusu 2023-2024 umre kayıt form dilekçesini 2 nüsha halinde doldurarak ilgili müftülüğe teslim edecektir.

5. Müftülüğe geçerlilik süresi en az bir (1) yıl olan pasaport teslim edilecektir.

6. Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.

– UMRE YOLCULARINA VERİLECEK HİZMETLER:

1. Mekke – Medine Otel Konaklama

2. Yiyecek, İçecek

3. Cidde – Mekke – Medine arası ulaşım

4. Uçak Bileti

5. Vize Alımı

6. Mekke Servis Hizmeti

7. Mekke ve Medine Ziyaret Yerleri

– UMRE YOLCULARINA VERİLECEK ESER VE MALZEMELER:

1. Kur’an-ı Kerim

2. Umre Yolcusu Rehberi, Kutsal İklimde Dua, Tavaf ve Sa’y duaları

3. Seyahat El Çantası

4. Seccade

5. Tespih ve Sırt Çantası

6. Maske