Alanya Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı

Alanya Üniversitesi 2023 mezuniyet töreni gerçekleşti

2022-2023 eğitim öğretim yılı Alanya Üniversitesi mezuniyet törenine Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer eşi Miray Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Sahil Güvenlik Komutanı binbaşı Çağatay Avcı, ALTSO Başkanı Eray Erdem, Üniversite Öğretim Görevlileri ve öğrenciler katıldı

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner açılış konuşması yaparak ‘’ Üniversite yılları, insanları birbirlerine kenetleyen ve dostlukların yaşandığı unutulmayacak bir dönemdir. Hayatınızın en değerli ve verimli yıllarını Alanya Üniversitesi’nde yaşadınız, bu üniversite sizlere bir şeyler katarken, sizler de bu üniversiteye katkı sundunuz, ömür boyu sürecek dostluklar kazandınız, elde ettiğiniz başarılarla, bizlerin ve ailelerinizin gururu oldunuz. Üniversitemizden mezun olarak hayatınızda yeni bir sayfa açıyorsunuz. Ancak, mezuniyet bir son değil, aksine bir başlangıç olduğunu unutmayın. Elinizden geldiğince, topluma ve ülkeye, faydalı bireyler olmak için çaba sarf edin. Mezuniyetiniz hayırlı olsun‘’ dedi . Rektör Güner’in ardından bir konuşma yapan Adem Murat Yücel ise Alanya Üniversitemiz ve Alaaddin Keykubat Üniversitemiz şehrimizin gururudur diyerek ‘’Büyük bir özveriyle çalışarak Alanya Üniversitesinden mezun olan öğrencilerimizi, onlara emek veren öğretim görevlilerimizi ve öğrencilerimizi yetiştiren ailelerini tebrik ediyorum’’dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar ve öğrencilere hitap eden Kaymakam Ürkmezer ise ‘’ Bugün Alanya Üniversitesinin mezuniyet töreni için bir aradayız. Alanya’da olan her şey bugün bu mezuniyette de var. Alanya’yı Alanya yapan değerlerimizden biriside Alanya Üniversitesi. Ben burada Alanya Kaymakamı olarak konuşmanın yanında bir diğer şapkamda Alanya Hamdullah Emin Paşa Vakfının da başkanlığını yürütüyorum. Göreve başladığımızdan beridir mesaimizin önemli bir kısmını Hamdullah Emin Paşa Vakfı ve Alanya Üniversitemizle olan işbirliği ve çalışmalarımız oluşturdu. Alanya Hamdullah Emin Paşa Vakfını kuran Hamdullah Emin Paşa’yı anmamız gerekiyor. Bütün malvarlığını hayır işlerine ve eğitime harcamış birisi. Vakfımızın tüm mütevelli heyeti üyeleriyle üniversitemizi önemsiyoruz gelişmesi ve kalkınması için sürekli işbirliği yapıyoruz. Sevgili öğrenciler böyle nitelikli bir kentte nitelikli bir öğrenci olarak Hamdullah Emin Paşa’nın eğitime verdiği bu vizyonu ömrünüz boyunca taşıyıp yaşatacaksınız. 21. Yüzyılın Türkiye Yüzyılı olması için siz değerli öğrencilerimizin ve tüm herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekli. Değerli öğrenciler Alanya Üniversitesinde aldığınız bu vizyonu ömür boyu taşımanız dileğiyle, sizlerin yetişmesinde emek veren öğretim görevlilerimize, desteğini esirgemeyen belediyemize, STK’larımıza ve değerli ailelerimize teşekkür ediyor mezun olan öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Mezuniyetiniz hayırlı olsun’’ dedi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Ürkmezer tarafından eşi Miray Ürkmezer ve öğrencilere plaket ve ödülleri verildi. Mezuniyet töreni okul birincisi öğrencinin kütüğe künye çakması devamında öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi ve öğrencilerin kep atmasıyla sona erdi.