Alanya’da Müslüman oldu

Alanya’da ikamet eden Almanya uyruklu Chrıstıan Gaenge, Alanya Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmaya karar verdiğini belirterek Alanya İlçe Müftülüğüne başvuran Almanya uyruklu Gaenge için Alanya Müftülüğünde “İhtida Merasimi” düzenlendi.Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde İlçe Müftü Vekili Mehmet Fatih Arslan tarafından İslam dininin temel esasları hakkında Chrıstıan Gaenge’ye özlü bilgiler verildi.

Müftü Vekili Arslan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. İslam’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (s.a.s)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı “Kelime-i Şehadet” ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.” Dedi.

İlçe Müftü Vekili Arslan’ın konuşmasının ardından Chrıstıan Gaenge Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. Müslüman olan Gaenge ‘’Davut’’ ismini aldı.İhtida merasimi Müftü Vekili Arslan’ın yapmış olduğu dua ile tamamlandı.Müftü Vekili Arslan, İslamiyet’i seçen Almanya uyruklu Chrıstıan Gaenge’ı tebrik ederek “İhtida Belgesi” ile Mealli Kur’an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar hediye etti.