Yangın bölgesinde evler bitme aşamasına geldi

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Güzelbağ ve Bayır Mahallelerinde meydana gelen yangın afeti sonrası evleri yanan vatandaşlarımız için yapılmaya devam eden evlerde ve inşaat alanlarında incelemeler yaptı

Yangın afeti sonrası evleri yanan ve yangından zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını sarmak, Güzelbağ ve Bayır mahallelerimizi tekrar ayağa kaldırmak için ilk günden itibaren gerekli tüm çalışmalar yapıldı. Bitim aşamasına gelen vatandaşlarımıza verilecek yeni evlerin durumlarını incelemeye giden Kaymakam Ürkmezer Bayır Muhtarı Mustafa Yılmaz ve yüklenici firmadan çalışmalar hakkında bilgi alarak yeni evlerin durumlarını inceledi. Güzelbağ ve Bayır mahallelerinde yapımı devam eden tüm evlerin inşaat alanlarını gezen Kaymakam Ürkmezer ‘’ Yangın Afeti sonrası Güzelbağ ve Bayır mahallelerimiz için tek yürek olarak gereken tüm çalışmaları yaptık ve vatandaşlarımızın yaralarını hep beraber sardık. Bu anlamda devletimiz evleri yanan ve yangından zarar gören vatandaşlarımız için gerekeni yaparak onlara yeni evlerini tahsis edecek. Bugünde Güzelbağ ve Bayır mahallelerimiz de yapımı devam eden evlerimizi inceleyerek son durumları hakkında bilgi aldık. Vatandaşlarımıza yeni evlerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.’’ dedi.

Kaymakam Ürkmezer’e ziyaretinde İlçe Jandarma Komutanı Yrb. Engin Burak Mindivanlı, SYDV Müdürü Fikret Namal, Bayır mahalle muhtarı Mustafa Yıldız eşlik etti.