Briç kampına yoğun ilgi

Alanya’da organize edilen 16 Yaş Altı Briç Yaz Kampı’nda çocuklar hem öğrendi hem eğlendi.

19 – 25 Haziran 2023 tarihlerinde Alanya’da , Türkiye Briç Federasyonu tarafından organize edilen ve bu yıl 9.su gerçekleşen 16 Yaş Altı Briç Yaz Kampı’na ilgi yoğun oldu. İlkokul ve ortaokul yaş grubundaki çocuklara briç sporunu tanıtma ve sevdirme, daha önce briç öğrenenlerin ise briçlerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla 2013 yılında düzenlenmeye başlayan bu kampa ilginin ve katılımın her sene daha da artması mutluluk verici oldu. Briç eğitiminin yanı sıra yüzme, tenis, basketbol, futbol, voleybol gibi sporların da yapıldığı kampta çocuklar yeni arkadaşlar edinerek, yaşıtlarıyla kaynaşıp eğlenceli bir hafta geçirdi.


KEYİFLİ VAKİT GEÇİRDİLER
Bu kamplarda briç sporu ile tanışmış ve yıllar içinde kendini geliştirmiş ve milli olmuş beş U16 Milli takım sporcusu da kampa davet edilerek çocuklarla deneyimlerini ve kendi hikayelerini paylaştı.TBF Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Altun sorumluluğunda yürütülen organizasyon ekibinde toplamda 17 antrenör, briç hakemi ve teknik sorumlu görev aldı. Kampa katılan veliler, hem çocuklarını gözlemledi hem de keyifli vakit geçirdi.


ALANYA BÜYÜK İMKANLARA SAHİP
Alanya Gençlik ve Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı kampı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı, minik sporcularla tanıştı ve sohbet etti. Sonraki büyük briç organizasyonları için Alanya’nın büyük imkanlara sahip olduğunu ve seve seve ev sahipliği yapacaklarını belirtti.