Kurban pazar yeri gezildi

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Çıplaklı Hayvan Satış Pazarını ziyaret ederek Kurban satıcıları ile bir araya geldi

Alanya Çıplaklı kurban satış pazarını ziyaret eden Kaymakam Ürkmezer kurban satıcılarıyla bir araya gelip satış yerlerini inceleyerek kurban piyasasındaki büyükbaş küçükbaş hayvanların fiyatları ve satışları hakkında bilgi aldı hayırlı kazançlar diledi.

Kurban satış yerinde açıklamalarda bulunan Kaymakam Ürkmezer “ Bugün Çıplaklı kurban satış pazarına gelerek kurban satıcılarıyla görüştük. Biz Belediyemizle, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzle ve Müftülüğümüzle birlikte kurban satış ve kurban kesim yerlerini belirledik .Vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde kurbanlarını almalarını ve yine sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yerine getirip kurban kesmelerini sağlamak için gerekli tüm hijyen şartlarını yerine getirdik. Burası modern şartlara uyarlanmış hem küçükbaş hem büyükbaş hayvanların pazarlandığı güzel bir kurban satış yeri. Bugün kurban satış yerini gezerek vatandaşlarımızla görüştük. Satış yerinden memnun olduklarını söylediler. Vatandaşlarımız kurban ibadetlerini eda etmek üzere gelip buradan gönül rahatlığıyla kurbanlarını alabilirler. Biz Kurban Bayramı için yaptığımız toplantılarda gerekli tedbirleri belirledik. Gıda denetimlerinden, trafik yoğunluğuna, İlçemize gelecek olan yerli yabancı misafirlerimizin huzurlu bir şekilde bayram geçirmeleri için yerel yönetimlerimizle ve tüm kurumlarımızla gereken çalışmaları yaptık. İlçemize gelen ve İlçemizde yaşayan tüm herkes gönül rahatlığıyla bayramlarını huzurlu bir şekilde geçirebilirler. Bu vesileyle geçen hafta şehit olan Alanyalı hemşehrimiz Alpay Aras ve tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Tüm Alanyalı hemşehrilerimiz ve tüm islam aleminin Kurban Bayramını kutluyorum. ‘’ dedi.

Kaymakam Ürkmezer’e ziyaretinde İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar, Belediye Veteriner İşleri Müdürü Saim Kanlı ve Veteriner Hekimler eşlik etti.

#Alanya