Bayram için tedbirler arttırıldı

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Kurban Bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajında bayramda yoğun geçecek Alanya için tüm güvenlik tedbirlerinin alındığının altını çizdi.

Ürkmezer,mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Alanyalı hemşehrilerim;Güzelliklerin, iyiliklerin ve kardeşlik duygularının en yoğun şekilde yaşandığı bir Kurban Bayramını daha karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz.Bayramlar rahmetin, bereketin, yardımlaşma, dayanışma ve kenetlenme hislerinin en güzel şekilde yaşandığı mübarek günlerdir. Hepimiz için büyük önem taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramda küskünlükleri, kırgınlıkları bir kenara bırakarak bayramımızı kardeşlik bağlarımızı pekiştirecek bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz ve birbirimizle kucaklaşmalıyız.

TEBDİRLER ALINDI

İlçemizde yaşanacak bayram yoğunluğu nedeniyle, şehrimize gelecek olan misafirlerimiz ve hemşehrilerimizin huzurlu bir bayram geçirmeleri için tüm tedbirleri aldık. Alanya’mıza tatile gelen ve burada yaşayan vatandaşlarımızdan ricamız ise bayramımızın acıya dönüşmemesi için trafik kurallarına mutlaka uymalarını ve gereken dikkati göstermelerini istiyoruz.Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemiz için canını feda etmiş şehitlerimizin ailelerinin, kahraman gazilerimizin, aziz milletimizin, vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve güzel bir Kurban Bayramı geçirmelerini diliyorum.