Belediyeden kurban uyarısı

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Adem Demir, vatandaşların kurban atıklarını poşetleyerek çöp kutularına atmasını ya da Tosmur Atık Transfer Merkezi’ne getirmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Kurban Bayramı için geri sayım sürerken Alanya Belediyesi, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir bayram geçirmesi için dört koldan çalışmalarına devam ediyor. Hijyen açısından kent temizliğinin 2 kat önem arz ettiği Kurban Bayramı öncesinde de çalışmalar iki katına çıktı. Temizlik İşleri Müdürü Adem Demir de, “Temiz Alanya” olgusunun korunması adına vatandaşlara uyarılarda bulundu. Kurban atıklarının çevre sağlığını etkileyip pis görüntü ve koku oluşturmasını engellemek için harekete geçtiklerini belirten Müdür Demir, şehrin dört bir yanında çalışma yapacaklarını belirtti. Demir, ekiplerin kurban kesim alanlarında ve şahsi olarak kesim yapan vatandaşların atıklarını toplayacaklarını ifade edip, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

“LÜTFEN ATIKLARINIZI DOĞAYA ATMAYIN”

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Adem Demir konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Kurban atıkları çevre sağlığına, çevresel kirliliklere ve pis kokular yayılmasına sebep olabiliyor. Kurban atıklarını açığa ya da çevreye atmayalım.  Bayram süresince 7-24 görev başında olacak ekiplerimize vatandaşlarımızın da yardımcı olmasını rica ediyoruz. Kurban atıkları muhakkak poşetlenerek çöp kutularına atılmalı. Kurban kesim yerleri ve vatandaşların şahsi kesim yaptıkları yerlerdeki atıkları poşetleyerek çöp kutularına atılmalı. Vatandaşlar ayrıca atıklarını Tosmur Mahallesi Jandarma karakolu üzerindeki Temizlik İşleri Atık Transfer Merkezimize getirebilirler” dedi.