Rusya’da yaşanan darbe Alanya’da turizmi nasıl etkiler?

Rusya’da Wagner grubunun ayaklanmasının ardından, Rusların en çok tercih ettiği bölgelerden Alanya’nın nasıl etkileneceği şimdiden merak konusu oldu. TÜROFED Başkanı Sili, “Hem Rusya’daki partnerlerimizle hem de kendi içimizde değerlendirmelerde bulunuyoruz” diyerek konunun takipçisi olduklarını belirtti.

( Özlem KAYGUSUZ)-Rusya lideri Putin’in Ukrayna işgalinde cepheye sürdüğü paralı asker grubu Wagner, Rus ordusunun birliklerini bombardımana tuttuğunu söyleyerek sınır kenti Rostov’u ele geçirmişti. Yaşanan darbe olaylarının arından, Türkiye’de seçimden de kaynaklı geç başlayan turizm sektöründe, Rusya’da yaşanan siyasi çatlakların etkisinin ne olacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı.

‘PARTLERİMİZLE DEĞERLENDİRMEDE BULUNUYORUZ’

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Olayın tazeliğini baz alarak net bir şey söylemenin erken olduğunu dile getirdi. Havadis ekibine özel açıklama yapan Sili, ” Olay daha çok yeni ve net bir yorum yapabilmek için erken. Biz hem Rusya’daki partnerlerimizle hem de kendi içimizde değerlendirmelerde bulunuyoruz. Ancak temennimiz bu konunun en kısa sürede sonuçlanması ve öncelikle Rus halkına zarar vermemesi ve turizmimize olumsuz olarak yansımaması.” şeklinde konuştu