Din görevlilerine Kur’an Kursu Eğitim Semineri

Alanya Müftülüğüne bağlı Cami ve Kur’an Kurslarında 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü başlayacak olan Yaz Kur’an Kurslarında görev alacak olan din görevlilerine yönelik ‘’Yaz Kur’an Kursu Eğitim Semineri’’ düzenlendi.

Kuyularönü Cami İmam Hatibi Âdem Yağcı’nın Kur’an-ı kerim tilavetiyle başlayan seminerde, İlçe Müftü Vekili Mehmet Fatih Arslan tarafından başta Yaz Kuran Kursları ve Vekaletle Kurban organizasyonu olmak üzere idari konularda bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca Müftü Vekili Arslan, tüm din görevlilerinin ve ailelerinin kurban bayramlarını tebrik etti.

Türkler Mahallesi Kesteloğlu Camii İmam Hatibi Mehmet Çekiç tarafından ise 2023 Yılı ‘’Yaz Kuran Kursları Eğitim Semineri’’ verildi. Çekiç, seminerde 2023 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları, Din Hizmetlerinde İletişim ve Rehberlik, Çocuk ve Gençlerle Etkili İletişim, Yaz Kur’an Kurslarında Sosyal Etkinlikler konularında sunumlar gerçekleştirdi.

Seminer, Din Hizmetleri Şube Müdürü Kemal Becerikli tarafından DİBBYS sistemine öğrenci kayıt işlemleri, ders açma vb. konularda bilgilendirmeler yapmasıyla sona erdi.