Sektör mağdur olmayacak

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer başkanlığında eğlence mekanlarının gece kapanış saatleriyle alakalı toplantı Kaymakamlık binasında gerçekleşti. Toplantıya, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Y. Mimar Mustafa Toklu, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, İlçe Jandarma Komutanı Yarb. Burak Mindivanlı, ALTSO Başkanı Eray Erdem ve eğlence sektörü temsilcileri katıldı.

Önceki dönem Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Alanya’da turizmciler ile yaptığı toplantıda gerekli düzenlemelerin yapılacağı, sektörün mağdur edilmemesi için gerekli hassasiyetin gösterildiği belirtilmişti.

Geçtiğimiz günlerde de AK Parti Alanya İlçe Başkanı Y. Mimar Mustafa Toklu’nun müjdeli haberi eğlence sektörüne duyurmasıyla beraber haber, Alanya’da memnuniyetle karşılanmıştı. Bugün Alanya Kaymakamlığında yapılan toplantıda ise gerekli düzenlemenin biran önce yapılması için gerekli adımların atıldığı bilgisi verildi.

Başkan Toklu toplantı sonunda yapmış olduğu açıklamada; “Alanya Kaymakamımız Sn. Dr. Fatih Ürkmezer, Belediye Başkan Yardımsı, İlçe Emniyet Müdürümüz, İlçe Jandarma Komutanımız, STK temsilcileri ve sektör temsilcilerimizin katılımı ile Alanya Kaymakamlığımızda bir araya geldik.

COVID-19 salgını, hayatımızın birçok alanını etkilemesiyle birlikte eğlence sektöründe de ciddi bir etki yaratmış ve bir takım kısıtlamalar uygulanmıştı.

Önceki dönem Dışişleri Bakanımız, Antalya Milletvekilimiz Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile seçim öncesi turizmcilerimizle yapmış olduğumuz toplantıda bu konu gündeme gelmişti.

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy seçiminin ardından yapacakları ilk kabine toplantısında bu konuyu gündeme aldıracağını ve sonuçlandıracağının sözünü vermişti. Sayın Bakanımız sözünü durdu, turizimcilerimizin beklediği müjdeli haberi vermişti.

Henüz Alanya’mızda bu kararın uygulanmaması sebebiyle Alanya Kaymakamımızın başkanlığında sektör temsilcilerimizle bu durumu istişare etmek için bir araya geldik. İlçemizde gerekli düzenlemeler biran önce hızlı bir şekilde yapılıp kapanış saatlerinde ki gerekli düzenlemelerin yapılarak sektörümüzü mağdur etmemek için çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştıracağız.

Gerekli düzenlemenin hassasiyeti noktasında yoğun bir çaba gösteren başta önceki dönem Dışişleri Bakanımız, Antalya Milletvekilimiz Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.”