Miniklerin eğlence dolu 10. yıl etkinliği

Alanya Müftülüğü 4-6 Yaş grubu Kuran Kursları tarafından Türkler Mahallesi Mesire Alanında 10. Yıl etkinliği düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığının 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında çocuklara yönelik başlattığı, 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarının mezunlarını verdiği günden bu yana öğrenciler ile irtibatı devam ettirmek, halen eğitime devam eden çocuklarla onları bir araya getirmek, mezunları arasında kurulacak iletişime katkı sunmak amacıyla Alanya Müftülüğü 4-6 Yaş grubu Kuran Kursları tarafından Türkler mahallesi Mesire Alanı’nda 10. Yıl etkinliği düzenlendi.

İstiklal Marşı ve Kuran Kerim Tilavetiyle başlayan etkinlikte Alanya İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından kısa bir selamlama konuşması yapıldı.

Müftü İlhan konuşmasında; ‘’Bu tür etkinlikler çocuklara dinî eğitimi sevdirmenin yanı sıra; arkadaşlık ilişkilerini geliştirmelerini, dayanışmayı öğrenmelerini ve toplumsal değerlere önem vermelerini sağlamaktadır.’’ İfadelerine yer verdi.

Ayrıca etkinlikte 4-6 Yaş Kur’an kurslarından mezun olan ve öğrenim gören öğrenciler tarafından ront gösterisi ve çeşitli sunumlar yapıldı.

300 öğrenci ve yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı etkinlikte çocuklar çuval yarışı, halat çekme yarışı, sandalye kapmaca, Balon patlatma vb. oyunlar ile doyasıya eğlendi.

Etkinlik, katılımcılara çeşitli ikramlar ile sona erdi.