Alanya’da 11 işletme ödül aldı

20. kez düzenlenen başvuru esaslı Turuncu Bayrak Hijyenik İşletme Projesi’nde başarı elde eden işletmelere ödülleri yapılan törenle teslim edildi. Bu yıl 11 kategoride 168 işletme Turuncu Bayraklı Hijyenik İşletme ödülü almaya hak kazandı.

Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 20.’si düzenlenen ve başvuru esasına dayanan “Turuncu Bayrak Hijyenik İşletme” projesinin ödül töreni Occo Restoran’da gerçekleştirildi. Projeye dahil olan işletmeler 1 yıl boyunca Alanya Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü Teknik Personelleri tarafından denetime tabi tutuldu. Teknik incelemenin sonucunda tüm hijyenik kriterlerini tamamladığı tespit edilen ve bu hijyenik şartların sürekliliğini sağlayabilecek kanaati oluşturan işletmeler Turuncu Bayrak almaya hak kazandı. İşletmeciler ödüllerini Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Üniversitesi Rektörü Mesut Güner, siyasi parti ilçe başkanları, Alanya Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, oda başkanları ve kurum müdürlerinin ellerinden aldı.

BAŞARILI İŞLETMELER BU YIL DA HARİTADA YERLERİNİ ALACAK

İşletmeleri projeye teşvik etmek ve hak kazanan işletmelerin daimini sağlamak amacıyla turuncu bayrağı almaya hak kazanan iş yerleri, Alanya Haritası üzerinden konum bilgilerine göre işaretleme yapılacak. Alanya Belediyesi’nin resmi sitesi üzerinden paylaşımı yapılacak turuncu bayraklı işletmelere ulaşmak isteyen vatandaşlar kolaylıkla konum bilgilerine erişebilecek.

TURUNCU BAYRAKLI İŞLETMECİLERE BAŞKAN YÜCEL’DEN TEŞEKKÜR

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, törende yaptığı konuşmasında, “Turizm cenneti Alanya’mızda, yerli ve yabancı misafirlerimize en iyi şekilde hizmet etmek ve işletmelerimizin kalite standartlarımızı yükseltmek amacıyla Turuncu Bayrak Hijyenik İşletme Yarışmamızı yıllardır aralıksız sürdürüyoruz. Dünyadaki iklim krizi, pandemi ve karşılaştığımız birçok olumsuzluklar sağlıklı gıda ve hijyenin ön plana çıkarmıştır. Turuncu Bayrak Projemizin önem ve değeri artık bir kat daha artmıştır. 2023 yılında 11 kategoride 168 işletmemiz, kriterleri tamamlayıp teknik personellerimizin denetimleri sonucunda turuncu bayrak almaya hak kazandı. Turuncu Bayrak almaya hak kazanan tüm işletme sahiplerimizi tebrik ediyorum” dedi.
BAŞKAN YÜCEL; “HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDİP, HEP BİRLİKTE AYNI İDEALLER İÇİN AZİMLE ÇALIŞMALIYIZ”

Başkan Yücel konuşmasını şu ifadelerle tamamladı: “Sürekli gelişen, büyüyen ve nüfusu artan şehrimizde kalite ve değerimizden ödün vermeden talepleri karşılamak, kentimizde yaşayan insanlarımızı mutlu etmek ve buraya turist olarak gelen misafirlerimizi bu şehirden memnun şekilde ayrılmalarını sağlamak için her birimizin sorumluluğu. Alanya’mızın değerini korumak için hep birlikte mücadele edip, hep birlikte aynı idealler için azimle çalışmalıyız. Biz bu şehri her şeyiyle bir bütün olarak görüyoruz. Herkes işini en iyi şekilde yapmaya çalışırsa birçok sorunumuzun kendiliğinden çözüleceğine inanıyorum. Alanya Belediyesi olarak kentimizin marka değerini güçlendirmek için sosyal ve kültürel birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Turizmin parlayan bir yıldızı olan Alanya’mız, son yıllarda alternatif turizm seçenekleri ile de marka değerini arttırmaktadır.  Belediyemizin yürüttüğü Mutfak Mirası çalışmalarıyla Alanya’mız, gastronomi turizminde de öne çıkan bir turizm destinasyonu olmuştur ve gastronomi turizmi rotalarında yer almaya başlamıştır” şeklinde konuştu. Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer de Alanya’daki tesislere ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederek, turizm için çok önemli bir projenin içerisinde yer alındığının altını çizdi. Konuşmaların ardından işletmelere Turuncu Bayrakları protokol üyeleri tarafından verildi.