Sürekli saldırıya maruz kalıyorlar

Gündoğmuş’ta bir hayvan barınağının olmaması nedeniyle başı boş gezen saldırgan sokak köpekleri vatandaşları huzursuz ederken defalarca dilekçe verilmesine rağmen yetkili kurumlardan ses çıkmıyor.

Ülkemizde son zamanlarda bir çok kişinin sokak köpekleri tarafından saldırıya uğramasıyla gündeme gelen olaylar, Gündoğmuş’ta da vatandaşları tedirgin ediyor. Vatandaşlar sokaklarda onlarca gezen başıboş köpekten şikayetçi oluyor. İlçenin nüfus yapısından dolayı da hayvanları sahiplenme durumu elverişli olmadığı için, bu hayvanların hem kendi güvenlikleri hem de insanların can sağlıkları için bir an evvel çözüm getirilmesi gerekiyor.

HAYVAN BARINAĞI TALEBİ

Köpeklerin sürekli farklı noktalara giderek mevcut hastalıklarını birbirlerine bulaştırabildiklerinden dolayı bazı hastalıkların da yayılmasına sebep olduğu için Gündoğmuş’taki vatandaşlar hayvan barınağı talebinde bulunuyor.

‘NEDEN KİMSE BİR ŞEY YAPMIYOR?’

Yaklaşık 20 gün önce köpek saldırısına uğrayan Sabri Özdemir de gazetemiz vasıtasıyla sesini duyurmak istedi. Özdemir, “Bundan tüm Gündoğmuş halkı şikayetçi.  Yetkili mercilerden hiç kimse bu konuyla ilgilenmiyor. Bu sorun belediye başkanına da iletildi. Cumhuriyet Meydanı’nda bana köpek saldırdı. Ayağımdaki ayakkabıyı çıkartıp kendimi savunmak zorunda kaldım. Kaymakam diyen yanına çıktım yarım saat içinde. Ben ben bile kendimi zor savunuyorken çocukların kendini nasıl koruyacağını söyledim. Şikâyet dilekçemi verdim. Ama yine de herhangi bir müdahale olmadı.  Daha önce de belediye başkanına ve kaymakama 30 kişi imzalı dilekçe vermiştim. Belediye Başkanı köpek birimi olmadığı için yapabileceğimiz herhangi bir şey yok, dedi. Neden kimse bir şey yapmıyor anlamıyoruz” ifadelerini kullandı. – Özlem Kaygusuz