Erdoğan kazandı

2023 Türkiye Cumhurbaşkanı seçimleri, Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim yasaklarını kaldırması ile sonuçlar açıklanmaya başlandı. Alanya’da tüm sandıkların açılması ile kazanan Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Türkiye’nin seçim sonuçlarına göre ise Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı oldu.

Cumhurbaşkanı Seçimleri 2. Tur Sonuçları için sandıkların yüzde %98.8’i açıldı. belli oldu. Alanya’da %52.84 oy oranı ile Kemal Kılıçdaroğlu öne geçti. Recep Tayyip Erdoğan ise %47.16‘lık oy oranına ulaştı. Alanya’da 232 bin 144 seçmen oy kullandı. Yüzde seksenlerde katılım oranı sağlanan Alanya’da birinci turda da Kılıçdaroğlu kazanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu

Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimlerinde Cumhurbaşkanı resmi olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan %52’lik oy oranı ile kazandı. Kılıçdaroğlu ise %48’lik oy oranına sahip oldu. Alanya’da çeşitli yerlerde vatandaşlar Erdoğan için kutlama yaparken Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aziz milletimizin teveccühüyle bir kez daha sandıktan zaferle çıkan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakını tebrik ediyor, Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında kutlu görevinde sonsuz başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.