Bakan Ersoy ve Çavuşoğlu turizmcilerle bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmcilerle bir araya geldi.

Kaila Beach Otelde turizmcilerle bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy burada sektör temsilcilerinin taleplerini ve sorunlarını dinledi. Turizmciler ile gerçekleşen toplantıya Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, ALTİD Başkanı Burhan Sili ve STK temsilcileride katıldı. Söz alarak talep ve önerilerini aktaran sektör temsilcilerini dikkatle dinleyen Çavuşoğlu ve Ersoy, notlarını alıp turizm sektörünün daha da gelişimi için gerekli çalışmaların yapılacağını aktardılar.

Turizmcilerin ekonomiye sunmuş oldukları önemli katkıdan ötürü teşekkür eden AK Parti Alanya İlçe Başkanı Y. Mimar Mustafa Toklu; “Turizmin gözde yerlerinden biri olan Alanya’mız göz kamaştıran güzellikleriyle misafirlerini her zaman büyülemiştir. Doğası, denizi, sahilleri ile turistlerin uğramadan gitmediği bir kente sahibiz, bunun değerini ve kıymetini özellikle bilmeliyiz. Alanya’mızın gözde mekanlar arasında yer almasında önemli pay sahiplerinden biri hiç kuşkusuz turizmcilerimizdir. Alanya’mızı tercih eden turistlere gösterdikleri bu güzel misafirperverlik ve ekonomiye sunmuş oldukları önemli katkıdan dolayı kendilerine teşekkürlerimizi iletiyoruz.” dedi.

Alanya’nın turizminin gelişmesinde Bakan Çavuşoğlu’nun gayretlerinin çok fazla olduğunu belirten Başkan Toklu, “Alanya’mızın turizminin gelişmesi konusunda Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’nun çabaları ve gayretleri çok fazla. Her Ankara temasımızda mutlaka Alanya’nın turizminin daha da canlandırılması noktasında istişarelerde bulunuyor bu yönde adımlar atıyoruz. Başta Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a da teşekkürlerimizi iletiyoruz.” dedi.