Alanya’da korkutan manzara

Alanya Bektaş Mahallesi Hıdırellez yolunda bir inşaat şirketinin çalışması sonucu yolda toprak kayması meydana geldi. Kapanan yol sonucunda vatandaşlar mağdur olduklarını dile getiriyor.

Sosyal medyada da gündeme oturan yol hakkında pek çok şikayet geldi. Vatandaşlar ise sosyal medyada tepki yağmuruna tuttu. İşte o tepkilerden bazıları:

“İmar uygulama da kendi tapusundan 5 mt çekmek zorunda yoldan burda sorumluluk belediyeye düşer niye bu duruma gelene kadar konturol etmiyor veya niye önlem alınmıyor öncelik insanların can güvenliği olmalı mal parayla alınır”

“Doğayı mahvettiniz rant uğruna, alanya yı kötü günler bekliyor, Bektaş, tepe, hidirillez, erozyon kaçınılmaz, dağı bayiri, ormanı imara açarsanız olacağı budur”

“Burayı yolu belediye yapıyor mütahitler bozuyor kimse ses etmiyor eskiden yoldan 3 metre şekillerde şimdi o toprağın kaydı yerde 3 metre yolun içine girdiler sürekli bu yolu kullanan biriyim halk çok mağdur o bölgede”

“Zemin etüdü yapılsın yumuşak zemine inşaat yapılmasın diye bas bas bağırıyor Naci Görür. Nasıl izin vermişler. Depremi yeni yaşadı ülkemiz. Hiçmi ders almıyorlar. Yazık çok yazık”