Hal kavşağında çalışmalar tamam

Alanya’nın trafik yoğunluğu ve yerleşim açısından en önemli caddelerinden birisi olan Saray Mahallesi Yunus Emre Caddesi asfalt yenileme ve kaldırım çalışması sonrasında sil baştan yenilendi. Geniş kapsamlı çalışma ile kentin en önemli kavşağı olan Hal Kavşağı da yeniden düzenlendi.

Alanya’nın en önemli caddelerinden birisi olan Yunus Emre Caddesi’nde Alanya Belediyesi tarafından başlatılan çalışma tamamlandı. Başkent Hastanesi ile Hal Kavşağı arasında yapılan geniş kapsamlı çalışmada, Yunus Emre Caddesi’ndeki altyapı tamamen değiştirildi. Cadde ve bağlantı yolları sıcak asfaltla kaplanarak kaldırım bordür taşları yenilendi. Caddenin devamındaki Hal Kavşağı’nda yan yollardaki dönüşlerine refüjler oluşturuldu. Yeni asfaltla kaplanan cadde ile yan bölümlerinin yol çizgileri çizildi.

BAŞKAN YÜCEL, “YUNUS EMRE CADDESİ’Nİ ALANYAMIZA YAKIŞIR BİR YAPIYA KAVUŞTURDUK”

Yunus Emre Caddesi’nin Alanya’ya yakışan, modern bir yapıya kavuşturulduğunu söyleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Şehrimizde ekonomik ömrünü tamamlayan yol ve caddelerde yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Şu an Yunus Emre Caddesi’nde çalışmalarımız tamamlandı. Artan nüfusla birlikte çok büyük yoğunluğun yaşandığı kentimizin en önemli caddesini baştan sona yeniledik. Başkent Hastanesi Kavşağı ile Hal Kavşağı arasındaki bölümde asfalt tamamen yenilendi. Hal Kavşağı’nı da yeniden düzenleyerek kuzeyden güneye, doğudan batıya trafik akışını rahatlatmak için sağa ve sola dönüşlerde refüjler oluşturduk. Caddeyi yeni yüzü ile Alanya’ya yakışan bir yapıda hizmete sunduk. Kentimizin diğer cadde ve sokaklarında yenileme ve düzenleme çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Halkımıza hayırlı olsun.” dedi.