İşte Alanya Hükümet Konağı’nın ihale tarihi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun girişimleri neticesinde, 06.04.2021 tarihli ve 3782 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Antalya İli Alanya İlçesi, Hacımehmetli Mahallesinde bulunan 12.000 m² alana Hükümet Konağı yapılmasını teminen İçişleri Bakanlığına devri gerçekleşmişti. Alanya Hükümet Konağı’nın yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre, 12.06.2023 tarihinde saat 10.00’da Antalya Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonunda açık ihale usulüne göre yapılacak.

Büyüyen ve gelişen Alanya’ya daha güzel hizmetler sunabilmek için çalışmalara tüm hızıyla devam ettiklerini ifade eden AK Parti Alanya İlçe Başkanı Y. Mimar Mustafa Toklu; “Büyüyen ve gelişen Alanya’mıza, vatandaşlarımıza daha kaliteli bir hizmet sunmak adına önemli yatırımlarımızdan biri olan yeni Hükümet Konağı projemizin ihale tarihi belli oldu. 12.06.2023 Pazartesi günü saat 10.00’da yeni Alanya Hükümet Konağı’nın ihalesi gerçekleşecektir. Toplam 12 bin m² alanda hizmet verecek Alanya Hükümet Konağı’nın içerisinde Kaymakamlık ve ilgili birimler, Afet Kriz Merkezi, Gamer, Tüketici Hakem Heyeti, Salgınla Mücadele Birimi, İdari ve Denetim Bürosu, Sivil Toplumla İlişkiler birimi, Basın Büro, İnsan Hakları Denetim Birimi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Nüfus Müdürlüğü yer alacaktır. Yeni Hükümet Konağımız, halkımıza en iyi kalitede hizmet sunacak yerlerden biri olmakla birlikte şehrimizin değerine değer katacak. Alanya’mıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim.
Bu önemli yatırımımızın Alanya’mıza kazandırılacak olmasında büyük desteği olan başta Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’na, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.