Eğitimciye saldırı kınandı

Alanya Eğitim Bir Sen Bilgi Bulut ilkokulu önünde toplanarak eğitimcilere yapılan saldırıları kınadı

  Antalya Eğitim Birsen İl Başkan Yardımcısı Abuzer Gündoğar’ın sendika adına yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

        Bu gün burada son üç ayda öğretmen ve okul yöneticilerine yapılan saldırıların yanın da  geçtiğimiz hafta 11  Mayıs Perşembe  saat:12:15 sularında  görevinin başında okul müdür yardımcımıza  yapılan saldırıyı  asla kabul etmediğimizi haykırıyor  ve şiddetle kınıyoruz.

   ‘SESLERİNİ DUYURMAK İÇİN BURADAYIZ’

 Öğretmenlerimizin yanında olduğumuzu ifade etmek , öğretmene görevi başında iken  yapılan saldırının insanlık dışı olduğunu  kamuoyuna duyurmak ve yetkililerden bundan sonra öğretmenlerimizin işlerini huzur ve güvenle yapabilmeleri için   sesimize kulak vermelerini ve gerekli kanuni düzenlemelerin bir an önce  yapılması  hususunu   basın aracılığı ile  bir kez daha  duyurmak için toplanmış bulunuyoruz.   

‘ŞİDDETLE KINIYORUZ’

 Görevinin başında  ,   yarınlarımızı emanet edeceğimiz,  ülkemizin  geleceği sevgili çocuklarımızı , bilimin ışığında , üst düzey insanlık değerleri ile  donatmak  için , tüm birikimlerini ortaya koyan ,hiç tereddüt etmeden ülkemizin en ücra köşelerinde  vatan severlik duygusu ile  göreve giden öğretmenlerimize , yapılacak her türlü saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.Öğretmen;        velilerin  yasal olmayan istek ve arzularını yerine getiren değil , devletimizin çizdiği eğitim öğretim  programı ve kanunlarına göre çalışmalarını yürüten ,  kişilerdir.

‘HER TÜRLÜSÜNÜN KARŞISINDAYIZ’

Hal böyleyken demokratik ülkelerde hak arama yolları bellidir.  Hiç kimse yasal olmayan istek ve arzuları  yerine gelmedi diyerek görevi başındaki öğretmenleri  kurumunda  yada sosyal medyada  yayın ve açıklamaları ile yıpratamaz.  Kimse kendini yargının ve adaletin yerine koyarak hüküm veremez ve  asla cezalandıramaz. Şiddet nereden gelirse gelsin  her türlüsünün karşısındayız.

‘CEZASIZ KALMAMALI’

 Değerli basın mensupları ve kıymetli arkadaşlar, adli ve idari yönden takibi yapılmakta olan  olayla ilgili devletimizin ilgili birimleri gerekli çalışmayı yaparak  , suçluya  hak ettiği cezayı  bir an önce vermelidir.