Muzun belgeseli yapıldı

1872 Yılında Kereste Tüccarı Şerif Ali Oğlu Ahmet Efendi tarafından İskenderiye’den Alanya’ya getirilen muzun hikayesi belgesel oldu

Alanya Ziraat odası , Kırsal kalkınma ve kırsal yaşamı destekleme derneği  ve Alanya muz üreticileri birliği gerçekleştirecekleri 2.Alanya çiftçi buluşması ve ‘’Bir ömür Alanya muzu’’ belgeseli ile tarım sektörünün paydaşlarının bir araya getiriyor. Organizasyon ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, 10 Mayıs Çarşamba günü saat 19:00’da Konaklı kültür merkezinde düzenlenecek olan etkinliğe bütün Alanya halkını davet edilirken, ilk gösterimi yapılacak olan belgeselin Türkiye’de bir olacağı belirtildi.

TÜRKİYE’DE BİR İLK GERÇEKLEŞTİRİLİYOR
Çok tanıdık, her yerde bulunan, birçok dilin ve kültürün ortak paydasında duran ve tadıyla damaklarda eşsiz bir lezzet bırakan muzun hikayesi yeniden yazılıyor. 1872 yılından günümüze gelen eşsiz lezzet muzun hikayesini yazmak için kolları sıvayan Alanya Ziraat odası, DİGİ-Z media prodüksiyon firması çekimlerini gerçekleştirdikleri ‘’Bir ömür Alanya muzu’’ belgeseli hakkında yazılı bir açıklama yaparak Türkiye’de yapılmamış olanı yaparak Muzun hikayesini yeniden yazdıklarını dile getirdiler.