Alanya’da kurum müdürleri toplandı

5442 Sayılı kanun gereği kurumlararası koordinasyonu sağlamak amaçlı kurum müdürleri toplantısı Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer başkanlığında gerçekleştirildi

Alanya Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Ürkmezer başkanlığında Alanya’daki bütün kurum amirleri katıldı. Toplantıda kurumların vatandaşlara yönelik hizmetlerinin geliştirilmesi yönelik tedbir ve uygulamalar ile kurumların koordinasyonu ile 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak seçimlere yönelik çalışmalar ele alındı. İlçemizdeki seçimlerin huzurlu ve güvenli geçmesi için değerlendirmelerde bulunan Kaymakam Ürkmezer “Turizm sebebiyle yoğunlaşan nüfus ve yaklaşan seçimlerin arifesindeyiz. Seçimlerin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için tüm kurumlarımızla birlikte gerekli çalışmaları yaptık. Vatandaşlarımızın demokratik seçim haklarını yerine getirebilmeleri için Emniyet ve Jandarma Komutanlığımız ise gereken güvenlik tedbirlerini planladılar. Diğer kurumlarımız da üzerine düşen görevlerde gerekli planlamaları yaparak önlemlerini aldılar. Seçim güvenliği için kurumlarımız arasındaki koordineyi sağladık. Tüm arkadaşlara emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, seçimlerin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesini temenni ediyorum” dedi.

Kaymakam Ürkmezer’in konuşmasının ardından İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat ve İlçe Jandarma Komutanı Yrb. Engin Burak Mindivanlı kendi sorumluluk alanlarında aldıkları güvenlik tedbirleri ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Toplantı Kaymakam Ürkmezer ve katılımcılar arasında kurumlararası koordinasyon ve seçim güvenliğiyle ilgili alınabilecek tedbirler hakkında fikir alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.