Mesleki Eğitimle Evinizi Yeniliyoruz Projesi

Alanya’daki Mesleki ve Teknik Liselerinde okuyan öğrenciler, hem ülke ekonomisine katkı sağlıyor hem de sosyal sorumluluk projelerinde görev alarak toplumsal farkındalığı yüksek bireyler olarak yetişiyorlar.

Antalya’da, Alanya’nın da içinde bulunduğu 4 ilçede “Mesleki Eğitimle Evinizi Yeniliyoruz Projesi” gerçekleştirildi. Alanya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, sorumluluk bilinci ile başarılı bir çalışma sergiledi. Bu proje ile evini yenileyerek daha iyi bir yaşam ortamı sağlandı.

MESLEK LİSESİ ÇAĞRISI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, ” Alanya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecilerine, öğretmenlerine, meslek lisesi öğrencilerini tebrik ederek destek veren esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Mesleki eğitimin ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük.Lise tercih sürecinde olan öğrenci velilerine de mesleki eğitime kayıtsız kalmamalarını istiyorum.Hatta lise tercihlerinde proje okullarından sonra 1.sıraya Anadolu Liselerini değil meslek liselerine yazmalarına istiyoruz.” açıklamasında bulundu