Uçansu ihalaye çıktı

Uçansu Şelalesi, Gündoğmuş Belediye Başkanlığı tarafından 10 yıllığına ihale ile kiraya verilecek. İhale 3 Mayıs’ta yapılacak.

Resmi ilan sitesi olan www.ilan.gov.tr adresinde mülkiyeti Gündoğmuş Belediye’sine ait olan yerler için ihale ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlar arasında Gündoğmuş’un turizm gözdesi Uçansu Şelalesi de bulunuyor. Uçansu Şelalesi “Günü Birlik Mesire Alanı” niteliği ile 10 yıllığına kiralanacak. Kiralama için 3 Mayıs tarihinde ihale düzenlenecek. Muhammen bedeli  ise 235 bin 200  olarak belirtildi.

‘GÜZEL BİR İŞLETME OLMASINI İSTİYORUZ’

Gündoğmuş Belediye Başkan Yardımcısı Ali Gülen gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“ Uçansu Şelelesi mesire alanı olarak, ilandaki şartlar dahilinde ihaleye çıkıyor. Oraya giden insanlarımızın rahat edebilmesi için oranın güzel bir işletmesi olmasını istiyoruz”  dedi.

ÖZKAN: “ BAŞTAN SAVMA PLANLANMIŞ”

Gündoğmuş Deva Partisi İlçe Başkanı Mehmet Özkan  “ Oradaki ihale bedellerini yüksek tutmuşlar. O bölge insanının orayı o fiyatla işletme şansı yok. Dışarıdan birisi işletirse de o bölgedeki insanlara o doğal ortamdan faydalanma şansı tanımaz. O şekildeki bir ihale ileride öngörülemeyen olumsuzluklar çıkarabilir. Şelalenin önündeki iki dönüme yakın bir alan için fakir veya zengin her türlü insanın gelebildiği bir alanın yanına böyle bir hale yapması lazım. O iki dönüm alanı işletmeye verildiğini düşünün. Sadece gezip görmek için gelen insan oraya nasıl girecek. Girdiği takdirde bedel olması lazım. İşletmeci de haklı olacak. Mevcut hali ile yapılan iş yönetmeye ve toplumsal duyarlılığı karşılamaya yetersiz. Bu işi planlayan insanlar bu konuda baştan savma iş planlamışlar. Bu değerlendirmeyi belediye yetkilileri ile görüşeceğim ” açıklamasında bulundu.

‘YEŞİLLİĞİ KATLETMEYELİM’

Kayabükü Mahallesi’nin muhtarı Hacı İbrahim Taşer, ise betonlaştırılmadığı sürece Uçansu Şelalesi’nin kiralanmasına karşı olmadıklarını belirterek, “ Betonlaşma olmadığı sürece, yeşilliği katledilmesi sürece oranın kiralanmasına karşı değiliz. Daha temiz, daha bakımlı olur. Oraya gelen misafirlerimiz daha iyi karşılanır. Bizce bir mahsuru yok” dedi. – Özlem Kaygusuz