Bu sınav artık Alanya’da yapılacak

Alanya’da ilk kez gerçekleştirilecek olan Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sınavı Koordinasyon Kurulu Toplantısı Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer başkanlığında yapıldı.

Daha önceki dönemlerde sadece Antalya merkezde yapılan Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sınavı, öğrencilere kolaylık sağlamak amacıyla yapılan görüşmeler ve girişimler sonucu bu dönem Alanya’da; Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda gerçekleştirilmeye başlanacak.

Alanya Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Koordinasyon toplantısında Kaymakam Ürkmezer ve katılımcılar arasında sınavla ilgili; kurumlar tarafından yapılan son çalışmalar, sınav öncesi ve sınav sonrası alınacak tedbirler, sınav güvenliği ve ulaşım konularında değerlendirmeler yapılarak kararlar alındı.

MSÜ Sınavının Alanya’da ilk kez yapılacağını söyleyen Kaymakam Ürkmezer ‘’ Öğrencilerimize kolaylık sağlamak amacıyla çevre ilçelerdeki ve ilçemizdeki öğrenciler rahat bir şekilde Alanya’mızda sınava girebilecekler. 2 Nisanda gerçekleştirilecek olan sınava ilçemizde 3.700 öğrenci girecek. Sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum’’ dedi.

Toplantıya Kaymakam Ürkmezer başkanlığında; İlçe Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Ali Arlı, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, İlçe Nüfus Müdürü Mustafa Karlıbaş, Belediye Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal, ALKÜ Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Ceylan katıldı.