Sarıca’dan Ramazan programlarına tepki

Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanı Sarıca, belediyenin Alanya'da düzenlediği Ramazan programlarına tepki göstererek

Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanı Sarıca, belediyenin Alanya’da düzenlediği Ramazan programlarına tepki göstererek ” Bu tür programlar tamamen insanlarımızı yüce dinimizden uzaklaştırır” dedi.

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Alanya’da da Alanya Belediyesi tarafından çeşitli programlar düzenleniyor.  Belediye Hizmet Binası yanındaki meydanda her akşam iftardan sonra çeşitli etkinlikle yapılıyor. Bu etkinliklerin Ramazan ruhuna aykırı olduğunu belirten Saadet Partisi Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Sarıca, bu programlara tepki gösterdi.

‘YAPMAYIN ETMEYİN’

Sarıca, yaptığı açıklamada, “Alanya Belediyesi’nin düzenlediği 1 ay boyunca ramazanın manevi iklimini yasatmaya yönelik eğlence ramazan kültürünü yasatma Programları tamamen Ramazanın ruhuna aykırıdır. Ramazanın manevi iklimi evlerimizde Ailecek açacağımız iftarlarla camilerde okunan Kur’anlara iştirak ederek toplu halde kıldığımız teravihlerle ,5 vakit namazı camide çocuklarımız la kılacağımız namazlarla yaşatılır. Bir an önce bu yanlıştan vazgeçin hiç olmazsa Alanya müftülüğüne bir danışın doğru mu değil mi diye. Bu tür programlar tamamen insanlarımızı Yüce dinimizden uzaklaştırır” ifadelerini kullandı.