TÜRSAB’ın yeni başkanı Korkmaz oldu

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Yöre Temsil Kurulu seçimi tamamlandı. Kerim Sarıkaya ve Bilal Korkmaz’ın yarıştığı seçimde 3 oy farkla Bilal Korkmaz TÜRSAB Alanya Yöre Temsil Kurulu Başkanı oldu.

TÜRSAB’ın yeni başkan Korkmaz oldu
TÜRSAB seçimi ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

TÜRSAB yeni yönetmelikle birlikte Bölgesel Yürütme Kurullarının  (BYK) yerin oluşturulan Yöre Temsil Kurulu seçimi Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu’nda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden konuşma yaptı. Özden üyelere Firuz Bağlıkaya yönetimindeki TÜRSAB’ın 5 aylık icraatları ile ilgili bilgiler verdi. Ardından ise divanda yer alarak seçimi yönetti.

TÜRSAB’ın yeni başkan Korkmaz oldu
TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden birliğin icraatlarıyla ilgili bilgiler verdi.

 

Kerim Sarıkaya

Kerim Sarıkaya

“ELİMDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Adaylardan ilk olarak kürsüye başkan adayı Kerim Sarıkaya çıktı. Sarıkaya, “Bugüne kadar TÜRSAB içerisinde çeşitli görevlerde yer aldım. Son olarak Alanya BYK Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirdim. Alanya turizmi için her zaman elimden geleni yaptım ve yapmaya devam edeceğim” dedi.

Bilal Korkmaz
Bilal Korkmaz

“TÜRSAB HİÇBİR ŞEYE FAYDALI OLAMADI”

Kürsüye çıkan Başkan Adayı Bilal Korkmaz ise, 18 yıl süren Başaran Ulusoy yönetimine yönelik eleştiriler yaptı. Korkmaz, “Alanya’da bölgesel yürütme kurulunun oluşmasında rol alan birisiyim. Bu kadar süreden sonra ara verdim. Her kuruluşta çok uzun görev yapmakta hoş değil. Bazı nedenlerle görevden alındık yönetimle ters düştüğümüz için. Şimdi bugün neden aday olduğumu sorarsanız uzun süredir Ulusoy başkanlığında yönetim vardı. Artık TÜRSAB acentelere zarar verir konuma geldi.
TÜRSAB kurum olarak ülkeye devlete ve kendi, üyelerine faydalı olamadı. Kesinlikle adil ve hakkaniyetli olacağım” diye konuştu.

Kerim Sarıkaya

Bilal Korkmaz

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. Oy hakkı bulunan 162 üyeden 112’si oy kullandı. Saat 18.00 itibari ile oylar sayılmaya başlandı. 1 oyun geçersiz olması nedeniyle 111 oydan 57’sini alan Bilal Korkmaz, rakibi 54 oy alan Kerim Sarıkaya’ya 3 oy fark atarak TÜRSAB Alanya Yöre Temsil Kurulu’nun yeni başkanı oldu.  Başkan seçildikten sonra bir teşekkür konuşması yapan Korkmaz, “Bazı arkadaşlarımız, ‘Çok uzun yoldan geliyoruz. Yoğun işlerimiz vardı, senin için geldik’ dediler. Aslında ben de onlar için geldim. Elimden gelen bütün hizmeti en yüksek seviyede gayret ederek katkıda bulunacağım, çalışacağım. Hepinize teşekkür ediyorum. Kesinlikle bu seçim sürecinde duymuş olduğum TÜRSAB’ın adı kullanılarak, TÜRSAB’ta yönetimde olmaktan dolayı kendilerine çıkar sağladılar lafını kaldıracağız. Buna asla müsaade etmeyeceğim. Bunu herkes bilsin. Bizimle olan seçilen arkadaşlarımız bilsinler ki asla TÜRSAB’ı istismar ederek hiçbir surette çalışma yapılmayacak, yaptırmayacağım. Hepinize adil, adaletli bir şekilde genel merkezle iyi diyalog ve istişare içerişinde bu işi götürmeye çalışacağız. Ne kadar götürebilirsem o benim ve hepimizin başarısı olacak” ifadelerini kullandı.

TÜRSAB’ın yeni başkan Korkmaz oldu
Seçin ardından aile fotoğrafı çektirildi.

TÜRSAB ALANYA YÖRE TEMSİL KURULU’NUN YENİ YÖNETİMİ

Başkan : Haybil Turizm – Bilal Korkmaz

Üye:  Minister Turizm – Sabit Dağ

Üye:  07 Melis Turizm – S. Hilmi Uysal

Üye:  Kasımoğlu Kerim Turizm – Kerim Yılmaz

Üye:  İnvestmen Travel – Mehmet Yücesan

Üye:  Alanya Yaman Tur – Hüseyin Yaman

Üye :  Selavi Tour – Kemal Bozkurt

Yedek Liste

Üye:  Pinocchio Turizm – Ahmet Yücel

Üye:  Siyah Beyaz Tourizm – Erhan Demirtaş

Üye :  Ribon Tour – Mustafa Malcı

Üye:  Alanya Nemo Tour – Mehmet Kola

Üye:  Aytur Turizm – Tolga Yıldırım

Üye :  Gazipaşa Sky Tour – Adem Uğur

Üye :  Ecovanture Tour – İsa Gölgelen