Gökbel’de başpehlivan Ali Gürbüz oldu

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen 14.Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri, büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. 21 Temmuz akşamı Ümit Besen ve Muazzez Ersoy’un muhteşem konseriyle başlayan organizasyon, 22 Temmuz pazar sabahı minikler kategorisindeki ilk güreşçilerin er meydanına çıkışıyla devam etti. Öğleden sonra başlayan final müsabakalarında Ali Gürbüz rakibi Osman Aynur’u yenerek 2. kez Gökbel’in başpehlivanı oldu.

Gökbel’de başpehlivan Ali Gürbüz oldu

Hasan Çavuşoğlu, Ümit Besen, Adem Murat Yücel

Ümit Besen, Adem Murat Yücel

Ümit Besen

Ümit Besen

Muazzez Ersoy

Muazzez Ersoy

Muazzez Ersoy

Aralarında 657. Kırkpınar başpehlivanlarının da yeraldığı yaklaşık 700 sporcu Gökbel Er Meydanı’nda çetin bir mücadele sergiledi. Rekor düzeyde katılım olan organizasyon protokol ve vatandaşlardan büyük takdir topladı.

BAŞKAN YÜCEL VATANDAŞLARI VE PEHLİVANLARI SELAMLADI

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, güreş öncesi Alaya Kaymakam Vekili Nurullah Kaya, Gökbel Güreş Ağası Kerim Yılmaz ve protokol üyeleriyle birlikte er meydanına inerek vatandaşları selamladı; aynı zamanda pehlivanlara da başarılar diledi.

Orhan Okulu, Adem Murat Yücel

Gökbel’de başpehlivan Ali Gürbüz oldu

Gökbel’de başpehlivan Ali Gürbüz oldu

Adem Murat Yücel

PROTOKOL VE VATANDAŞLAR GÖKBEL’E AKIN ETTİ

Gökbel Güreşleri’ni Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in davetlisi olarak Ak Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Hadim Kaymakamı Osman Kural, Taşkent Kaymakamı Mehmet Tığlı, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur, Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Hadim ilçe Jandarma Komutanı Osman Özdemir, MHP İl Başkanı Mustafa Asoy, Ak Parti İl Başkanı Ethem Taş, Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Alperen Tuğrul, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, birim amirleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

Gökbel’de başpehlivan Ali Gürbüz oldu

Gökbel’de başpehlivan Ali Gürbüz oldu

Gökbel’de başpehlivan Ali Gürbüz oldu

Adem Murat Yücel

Adem Murat Yücel

Adem Murat Yücel

Kerim Yılmaz

50 BAŞPEHLİVAN VE 700 GÜREŞÇİ YARIŞTI

Kırkpınar Güreşlerini aratmayan Gökbel Güreşlerinde Kırkpınarın efsane başpehlivanları kol bağladı. Öğle saatlerinde er meydanına çıkan Kırkpınarın başpehlivanları İsmail Balaban, Orhan Okulu, Ali Gürbüz, Hamza Köseoğlu, Fatih Atlı, Mehmet Yeşil Yeşil, Osman Aynur, Hasan Tuna, Mustafa Batu, Serhat Gökmen, Süleyman Aykırı, Fafuk Akkoyun, Ekrem Yavuz, Salih Kurt, M. Kemal Karaboğa, Turan Balaban, Hasan Cengiz, İbrahim Çoraman, Ramazan Bircan, Hüseyin Gümüşalan, Gökhan Arıcı, Sermes Bulut, Okan Acar, Alirıza Kaya, Serkan Sertürk, Ali Yanatma, Mecit Yıldırım, Kürşat Korkmaz, Salih Dorum, Hüseyin Demir, Ahmet Kavakçı, Ahmet Serbest, İsmail Erkal, Emre Erkal, Fatih Çakıroğlu, Savaş Yıldırım ve Ali Gökcen kura çekimleri onucu birbiriyle eşleşti. Başpehlivanlarla birlikte 700 güreşçi Gökbel’de kıran kırana bir mücadele verdi.

ORHAN OKULU YENİLDİ

657.Kırkpınar Güreşlerinin altın kemerli Başpehlivanı Orhan Okulu, Gökbel Er Meydanı’nda çeyrek final müsabakalarında Osman Aynur’a yenildi. Başpehlivanlık mücadelesinde birinci Ali Gürbüz, ikinci Osman Aynur olurken 3.lüğü ise İsmail Koç ve Şahali Kurt paylaştı.

GÖKBEL’İN AĞASI DEĞİŞMEDİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in 50 bin TL. ihale ile açtığı Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri Güreş Ağalığı’nı 357 bin TL. ile Kasımoğlu Kerim Yılmaz kazandı. Böylece Gökbel’de ağalık geleneği değişmedi. Yağlı güreşlerin olmazsa olmazı, güreşlerin bir parçası güreş ağalığını kazanan Kerim Yılmaz, altın kemeri gelecek yılki güreşlere kadar taşımak için 6. kez boynuna taktı. Ağalıkla ilgili duygularını dile getiren Kerim Yılmaz, “Peygamber ocağı ata sporumuzu yaşatan, bu günlere getiren Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e teşekkür ederim. Güreşlerimizi yaşatmak uğruna bundan sonra da Alanya’daki ve Türkiye’deki güreş organizasyonlarına katılarak desteklemeye devam edeceğim” dedi.

ALANYA BELEDİYESİ MEHTER TAKIMININ KONSERİYLE TOROSLAR İNLEDİ

Alanya Belediyesi Mehter Takımı da Gökbel Er Meydanı’na çıkarak tribünleri dolduran kalabalığa bir konser verdi. Vatandaşları coşturan Mehter Takımı bir birinden değerli parçalarıyla adeta Toroslar’ı inletti.

GÖKBEL GÜREŞLERİ’NİN BAŞPEHLİVANI ALİ GÜRBÜZ GÖKBEL’DE 2. KEZ ŞAMPİYON

  1. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin bu yıl ki başpehlivanı tekrar Ali Gürbüz oldu. Başpehlivanlık kategorisinde Gökbel Er Meydanına çıkan Kırkpınar Güreşleri’nin başpehlivanlarından olan Ali Gürbüz, yine Kırkpınar başpehlivanlarından Osman Aynur’u yenerek şampiyonluğu göğüsledi. Geçen yıl da Gökbel’in başpehlivanı olan Ali Gürbüz şampiyonluğu ikinci kez tattı.

PEHLİVANLAR ÖDÜL VE MADALYALARINI ALDI

Akşam saatlerinde sona eren Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde dereceye giren pehlivanlara ödül ve madalyaları protokol tarafından takdim edildi. Başpehlivan Ali Gürbüz’e ödülünü MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, 2. Osman Aynur’a Kaymakam Vekili Nurullah Kaya ve Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 3’ye ise ödülünü MHP Eski Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız verdi.

BAŞKAN YÜCEL; “BU YIL REKOR KATILIM OLDU”

  1. Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerine bu yıl rekor katılım olduğunu söyleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bu yıl rekor bir katılım oldu. İkinci bir Kırkpınar gibiydi. Güreşlerimizde tüm boylarda dereceye giren güreşçilerimizi kutlarım. Organizasyonumuzu başarıyla tamamladık. Güreşlerimizi onurlandıran protokol üyelerine ve değerli halkımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm sponsorlarımıza, personelimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.