ALKÜ yabancıların da tercihi oldu

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Türkiye’de uluslararası sağlık turizmi yetki belgesi almaya  hak kazanan 12 kamu hastanesinden biri oldu.

Bu bağlamda yurtdışından gelen yabancı uyruklu hastalarına daha sağlıklı ve kaliteli   hizmet sunmak adına 5 dilde  tercüman hizmeti verilen  Sağlık Turizmi Koordinatörlüğü birimi oluşturdu. Son 6 ay  içinde 50 farklı ülkeden gelen 1518 yabancı hastaya sağlık hizmeti verdi. Listenin başında ise Rusya, Irak, Almanya ve İskandinav ülkeleri yer aldı.

ALKÜ yabancıların da tercihi oldu

Türkiye sağlık turizminde dünyada ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığı’nın dış politikası, maliyetlerin düşük olması, turistik gezi, konaklama ve  ulaşım gibi  masraflarının  cazip olması  Alanya’nın sağlık turizminde   önemli bir  yer edinmesine katkı  sağlıyor. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi son 6 ay içinde  50 farklı ülkeden gelen yabancı uyruklu 1518 hastaya sağlık hizmeti sundu. Listede 244 hasta sayısı ile Rusya ilk sırada yer aldı. Almanya’dan 157, Irak’tan  132, İskandinav  ülkelerden 232 hasta  ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni tercih etti. Alanya’da yerleşik yaşayan 3604 yabancı hastanın da sağlıkta ilk tercihi yine devlet kurumu  oldu.  343 Alman, 208 Rus ve 156 Hollanda vatandaşı  tedavi için ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ni ziyaret etti. Yabancı hastaların  en  çok ziyaret ettiği birimler ise, acil servisler, kadın doğum polikliniği ve çocuk  hastalıkları bölümü oldu.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş , “Hastanemiz uluslararası sağlık turizmi  yetki belgesi almaya  hak kazanan  12 kamu hastanesinden biri olmaya hak kazandı. Bu bağlamda birçok yabancı hastamıza  sağlık hizmeti sunmakta onları   hastanemizde ağırlamaktayız. Yurtdışından gelen yabancı uyruklu hastalarımıza daha sağlıklı ve kaliteli  hizmet sunmak adına  hastanede Sağlık Turizmi Koordinatörlüğü birimi kurduk. Birimde görevli tercümanlarımız İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca ve Fince dillerini bilmekte, hastalarımıza yardımcı oluyor. Hastanemizin tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında sağlık hizmetlerinin daha hızlı olması, sunduğumuz teknolojinin kalitesi ve fiyat avantajımızdır. Her hastamıza ayrı ayrı değer verdiğimiz gibi yabancı hastalarımızda  değer vermekteyiz. Kurduğumuz Rusça, Almanca, İngilizce  ve Azerice dilindeki Youtube kanalarımız aracılığıyla  hastalarımıza  sunduğumuz sağlık hizmetleri hakkında  bilgilendiriyoruz”  dedi. Ruslar tedavi  için Alanya’yı tercih ediyor.