Toklu: Alanya’nın şahlanması için fırsat olacak

AK Parti İlçe Teşkilatı Mustafa Toklu, Mevlüt Çavuşoğlu’nun tekrar Dışişleri Bakanı seçilmesiyle bölgeye yatırımların devam edeceğine inandıklarını söyledi.

Parti binasında açıklamalarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “Dün Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni Türkiye’nin kabinesini açıklamasıyla birlikte hem ilçe teşkilatı hem Alanyalılar olarak bir kez daha gururlandık,  mutlu olduk. Bilindiği üzere 24 Haziran genel seçimleri sonrası cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dün yeni kabineyi açıkladı. Yeni kabinede tekrar görev alan Alanya’nın, Antalya’nın gururu Mevlüt Çavuşoğlu’nun kabinede bulunması bizlere mutluluk verdi. Ülkenin en kritik süreçlerinden karar mekanizması içerisinde olan ve tarihi kararlara imza atan sayın Dışişleri Bakanımız yeni kabinede de yer aldı. Bu Alanya, Antalya için gurur verici. Bilindiği üzere AK Parti kurulduğu günden itibaren günümüze kadar 16 yıllık süreçte Alanya ve Antalya’da ve ülkemizde birçok yatırımlar yaptı. Bu yatırımlardan Antalya ve Alanya nasibini büyük bir ölçüde aldı. İnşallah bundan sonraki süreçte de Dışişleri Bakanımızın tekrar göreve gelmesiyle birlikte vekillerimizin de desteğiyle yatırımlar Alanya ölçeğiyle devam edecektir. Biz bundan sonraki süreçte Alanya İlçe Teşkilatı olarak sorumluluğumuzun tekrar farkındayız. İnşallah bundan sonraki süreç Alanya’nın geleceği ve şahlanması için bir fırsatı olacak. Çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettiriyoruz. Alanya halkı Dışişleri Bakanımızın göreve gelmesiyle mutlu oldu. Biz bunu yakinen gördük. Tebrik telefonları aldık. Bundan sonraki süreçte Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Toklu: Alanya'nın şahlanması için fırsat olacak

“18 AĞUSTOS’TAN SONRA İŞLETECEKLER”

Önümüzdeki yerel seçimlere aday olup olmayacağı sorulan Toklu “Bu tabi genel merkezimizin, başkanımızın, parti büyüklerimizin tasarrufunda gerçekleşecek bir süreç. 2019 Mart ayında inşallah yerel seçimler yapacağız. Yerel seçim öncesinde  partimiz aday belirleme noktasındaki kriterlerini 18 Ağustos’taki kongreden sonra işletecekler ve bu süreci belirleyecek. Şimdiden bizim bu konuda bir şey söylememiz çok doğru olmaz. Biz çalışmalarımızı her zaman sürdürüyoruz. Teşkilat olarak sürekli sahadayız. Artık partimizin belirleyeceği kriterlerde adayımızı açıklayıp tekrar sahaya ineceğiz” diye konuştu.

“BİRÇOK TURİZMCİDEN TEBRİK ALDIK”

Yeni seçilen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un bölgeye ne gibi katkıları olacağıyla ilgili soruya cevap veren Toklu, “Özellikle dün akşam kabine listesi açıklandığı saatten itibaren birçok turizmci tarafından telefon ve tebrikler aldık. Alanya’da özellikle otelleri olan turizmcilerden telefonlar aldık. Onlar da bu gelişmeye mutlu bir şekilde bakıyor. Bakan Ersoy sektörün içinden gelen birisi. Hem sektörün farklı kademelerinde iş kolları bulunan hem sıkıntılarını bilen hem de çözüm noktalarında söz sahibi olan birisi. İnşallah yeni kabine ve sistemle birlikte turizm sektörü de bundan nasibini alacaktır. Biz özellikle turizm konusunda önümüzdeki süreçle ilgili umutluyuz. Turizmcilerden gelen tepkiler de bu doğrultuda. İnşallah turizm bakanımızla birlikte önümüzdeki süreçte sektördeki sıkıntıların çözümü noktasında da hızlı bir yolda ilerleyeceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.