Kaldırımlar kime ait?

Alanya’da tüm uyarı ve kazalara rağmen kaldırım motosiklet kullanımı devam ediyor. Atatürk Caddesi üzerindeki kaldırımda ATV sürülmesi pes dedirtti.

Kaldırımlar kime ait?

Alanya Belediye Meclisi’nin son toplantısında da gündeme gelen kaldırımda motosiklet kullanımı konusu henüz tazeliğini korurken, tüm yaşananlara rağmen, sürücüler bu alışkanlığından vazgeçmemekte ısrar ediyor. Atatürk Caddesi’ndeki kaldırım ve refüjlerde motosiklet kullanımı devam ederken son yaşanan ise pes dedirtti. Yanında yolcular da 2 ATV sürücüsünün yolu kullanmak yerine kaldırımı kullanması ve yayalar arasında ilerleyişini sürdürmesi tepki çekti.

CHP’Lİ DEMİRCİ KONUYU GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Alanya Belediyesi’nin son meclis toplantısında CHP Grup Sözcüsü Erkan Demirci,”2 kez kaldırımda motosiklet kazası atlattık. Bununla ilgili bir şey yapılmayacak mı? Benim sorunum motosikletlerin kaldırımı kullanması. Artık çocuğumu kaldırımda yürürken uyarıyorum” diye konuşmuştu.

YÜCEL, “KURALLARA UYMAK İSTEMEYEN VAR” DEMİŞTİ

Demirci’nin eleştirilerine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de, “Bununla ilgili 3 ay öncesi karar aldık. Yeni Camii altındaki alanı sadece motosiklet park alanına çevirdik. Atatürk Caddesi’nde de bunu yaptık. Her kavşakta zabıtalar ve ilgili trafik amirlikleri motosikletleri akşam topluyoruz, uyarıyoruz. Bu kurallara uymamak isteyen de var. Eğitimin her şeyin başı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda eğitimler veriyoruz. Trafik eğitim parkında rekor kırıldı. Kaldırımda motosikletin bisikletin gitmeyeceğini biliyoruz ama kurallara uyalım” ifadelerini kullanmıştı.