Alanya’da emniyet 3 milyon TL ceza uyguladı

0
24

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü yoğun geçen turizm sezonu nedeniyle vatandaşların ve misafirlerin  daha huzurlu ve güvenli bir ortamda tatillerini sürdürmeleri ve her yönüyle ilçeden memnun ayrılmaları amacıyla var olan uygulama, denetim ve tedbirlerine yenilerini ekleyerek çalışmalarına devam ediyor.

Alanya’da sürücülere 3 milyon TL ceza kesildi

Özellikle son dönemlerde sabit uygulamalar dışında farklı noktalarda farklı gün ve saatlerde yapılan şok (ani) uygulamalara yenileri eklenerek hem önleyici tedbirler alınıyor hem de suç ve suçluyla mücadeleye etkin bir şekilde devam ediliyor. Ocak ayından itibaren ilçemiz sorumluluk bölgesinde yapılan denetim ve uygulamalarda 49 bin 557 şahsın GBT sorgusu yapılmış, çeşitli suçlardan aranan 745 şahıs yakalanmış ve ilgili mercilere sevki sağlandı.

Alanya’da sürücülere 3 milyon TL ceza kesildi

1452 MOTOSİKLET TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

İlçede kayıtlı 50 bine yakın motosikletin olması beraberinde trafik sorununu de meydana getirdiğinden bilinçli motosiklet kullanımı açısından broşürle, afişle ve emniyetin sosyal medya hesabından bilgilendirme yapmanın yanı sıra trafik ekiplerince de sıkı denetimler devam ediyor. Ocak ayından itibaren yapılan uygulama ve denetimlerde 11 bin 727 motosiklet, 39 bin 428 araç toplamda 51 bin 155 taşıt sorgulandı. 3 bin 672 motosiklete 1 milyon 171 bin 918 TL, 7 bin 780 araca 2 milyon 508 bin 186 TL para cezası uygulanıp 1452 motosiklet ve araç trafikten men edildi. Sürücü belgesi olmadan motosiklet ve araç kullanan 426 sürücüye ve alkollü araç kullanan 291 sürücüye gerekli işlemler yapıldı.

Alanya’da sürücülere 3 milyon TL ceza kesildi

11 PARK İÇİN BELEDİYEYE YAZI YAZILDI

Öte yandan, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği bünyesinde kurulan ve faaliyetlerine başlayan Mobil Park Polisi timleri tarafından Alanya polis sorumluluk bölgesinde bulunan 112 park bahçeler ve yürüyüş yolları kontrol edilerek, park bahçeler ve yürüyüş yolları hakkında gerekli risk analiz çalışmaları yapıldı. Buna göre, 11 adet parkta bimekan şahıslar tarafından suç ve suç unsurlarını saklamaya müsait olduğundan gerekli peyzaj çalışmalarının yapılması için Alanya Belediye Başkanlığı’na gereği için yazışma yapıldı. İlçede bulunan 112 adet park bahçe ve yürüyüş yollarının risk analizine göre çalışması yapılarak ve 3 gruba ayrıldı:

A Grubunda 26 parkın olduğu (Günde 3 defa kontrol edilecek)

B Grubunda 13 parkın olduğu (Günde 2 Defa kontrol edilecek)

C Grubunda 73 parkın  olduğu (Haftada bir kez kontrol edilecek) tespit edildi.

Alanya’da sürücülere 3 milyon TL ceza kesildi

5 ARANAN ŞAHIS TESPİT EDİLDİ

Mobil Park Polisi ekibinin bugüne kadar yapmış oldukları uygulamalarda 911 şahıs GBT yönünden incelenerek Suriye uyruklu 3 yabancı şahıs sorgulanmış, 5 şahsın arandığı tespit edilmiş gerekli yasal işlemler için ilgili birime teslim edildi. 5 kişiye Madde 32’den (emre eykırı davranış) idari yaptırım karar tutanağı tanzim edilmiş, Saray Mahallesi Nebile Hanım Parkı içerisinde 1 şahsa, Değirmendere Parkı’nda ise iki ayrı olayda toplam 3 şahsa gerekli yasal işlemler yapıldı.  Park, bahçelerde ve yürüyüş yollarında kontrol ve denetimler yoğun bir şekilde devam ediyor.

19 İŞLETME KAPATILDI

Hanutçuluk (çığırtkanlık) konusunda da çalışmalarını sürdüren emniyet güçleri hem işletme sahipleri ile toplantı düzenlemiş konu hakkında bilgilendirme yapmış, hem de kurallara uymayan 19 işletme hakkında kapatma cezası uyguladı. Ayrıca 3 bin 24 TL idari para cezası uygulandı.

EĞLENCE MEKANLARI KONTROL EDİLMEYE DEVAM EDİLECEK

Diğer yandan disko ve bar olarak tabir edilen eğlence mekanlarının güvenliği de kontrol edilerek, girişlerinde özel güvenlik görevlisi bulundurulması, her noktayı görecek şekilde kamera monte edilmesi ve diğer güvenlik hususları hakkında toplantı ve yazılı tebliğ yapılarak bu tür eğlence merkezlerinin daha güvenli ve huzurlu bir ortamda faaliyetlerini sürdürmeleri konusunda çalışmalar devam etmekte olup, kontroller daha da genişleyerek devam edecek ve gerek görülmesi halinde adli ve idari işlemler uygulanacak. Ayrıca eğlence mekanlarının güvenliği açasından sık sık asayiş uygulaması da yapılmaya devam ediliyor. Başarılı çalışmaları ile vatandaşın takdirini toplayan Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün uygulama, denetim ve tedbirlerini arttırarak devam ettireceği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here