Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nde Alanya farkı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Türkiye’de 6 başarılı kent konseylerini toplantıya çağırdı. İlçe olarak ve bölgesel olarak çalışmalarıyla ön plana çıkan Alanya Kent Konseyi 6 kent konseyinin arasında yer aldı.

Mücahit Kaya

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu ve çağırılan kent konseylerinin gençlik meclisi başkanlarıyla yaptığı toplantılar sonucunda ‘Türkiye Gençlik Meclisleri Buluşması’ kapsamında planlamaların ilk ayağı Adana’da gerçekleştirildi. Alanya Kent Konseyi’ni temsilen Gençlik Meclisi  Başkanı Mücahit Kaya’nın katıldığı toplantılar sonrasında Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ziyaret edildi. Toplantının ikinci aşaması 7-8 Temmuz’da Eskişehir’de olacak.

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, “Alanya Kent Konseyi Türkiye’de çalışmalarıyla büyük bir ivme kazandı. Türkiye’deki bütün illerin ve ilçelerin içinde 6 başarılı kent konseyinin içinde yer aldı. Bu büyük bir başarı. Hedefimiz Türkiye Kent Konseyleri Birliğinin yönetiminde yer almak. Alanya’yı en iyi şekilde temsil etmek. Bu başarının haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.