Büyükşehirden Başköy’e köprülü menfez

Başköy, Fakırcalı ve Beldibi mahalleleri arasındaki bağlantıyı sağlayan yolun dere geçişi köprülü menfez ile sağlanacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi’ne bağlı kırsal alan ekipleri, yol çalışmalarıyla birlikte altyapı hizmetlerini de sürdürüyor. Her sene aşırı yağışların olduğu dönemlerde taşkınlara yol açan İnhisar Deresi, araç geçişini de imkansız hale getiriyordu. Üç mahalle sakinlerinin sürekli kullandığı yolda yaşanan bu sorunu Antalya Büyükşehir Belediyesi kökten çözdü. Dere içine yerleştirilen 2 metre yüksekliğindeki köprülü menfezlerle araç geçişleri daha rahat hale getirildi. Kırsal alan ekipleri iş makineleriyle büzleri dere yatağına yerleştirirken, su geçişinin daha rahat olması için dere içinde düzenleme yaptı. Bu çalışmaların ardından köprülü menfezlerin kenarlarına dolgu yapılarak yol araç trafiğine açıldı.

Büyükşehirden Başköy’e köprülü menfez

“BÜYÜK BİR DERTTEN KURTULDUK”

Başköy Muhtarı, Kerim Karav, Beldibi Muhtarı Ali Çetin ve Fakırcalı Muhtarı Hüseyin Sönmez, “Mahallelerimiz arasında bağlantıyı sağlayan grup yolunun İnhisar Deresi Mevkii’nde her kış su taşkınları nedeniyle yolumuz bozuluyor ve geçiş sağlayamıyorduk. Her yıl aynı sorunu yaşıyorduk. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne talebimizi ilettik. Teknik ekipler belli bir süre proje üzerinde çalıştı ve bu çözümü ürettiler. Şimdi İnhisar Deresi üzerinden daha rahat geçeceğiz. Bize bu önemli yatırımı getiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ekibine teşekkür ediyoruz” dediler.